Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 22. února 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Slaný, Rabasova 821

Tel.: 312 510 020, fax 312 510 034
E-mail: reditel@3zsslany.cz,   www.3zsslany.cz
Ředitel školy: Mgr. Martin Hrabánek
Zástupce ředitele školy pro 1.stupeň: Mgr. Miroslava Bicencová
Zástupce ředitele školy pro 2.stupeň.: Mgr. Radomír Jánský "

Světluškám je pět let…

Je to neuvěřitelné, ale zase spravedlivé.

Stárneme všichni stejně, ale přesto si někdy sami řekneme- to snad není možné, už je TO tolik let?

Právě před pěti lety měly naše zpívající Světlušky své první vystoupení.Psal se říjen možná září, kdy k nám zavítali zástupci spřátelené školy z Pegnitz.Tehdy se zrodily Světlušky, tenkrát ještě beze jména, možné budoucnosti, - ale také vzájemné česko-německé partnerství.Vystoupení jsme „spíchli, jak se říká na koleni, ale troufli jsme si i na písničku v angličtině, a to byl pro nás osobně obrovský úspěch.

Světlušky slaví tento rok pět let od svého vzniku.Většina z vás si tyto šikovné děti bude jistě pamatovat jako nedílnou součást Slavností světel,kdy vás jejich zpěv jakýmsi způsobem upozornil na to, že ač je to ještě daleko, Vánoce jsou tu cobydup.

Ale nejen tím.

Světlušky se mohou pochlubit každoročními vystoupeními nejen „Pod stromem“-Slavností světla, ale také účastí součástí programu večera - Evropské partnerství, předávání ocenění v městském divadle k příležitosti státního svátku- Vznik Československa, při Husitských slavnostech, opakovanou součástí programu pro naše seniory v Penzionu Na Sadech,Olympiády dětí a mládeže nebo příjezdu zástupců Vyšegradské „4“ před několika lety ve Slaném.

Je nám ctí, stát se součástí nejrůznějších akcí.

A tak bychom chtěly rády poděkovat Vlastivědnému muzeu města Slaný, které nám vychází maximálně vstříc při pořádání vánočních či jarních koncertů,dále rodičům za trpělivost, jež ,doufáme, přináší ovoce, ale hlavně našim zpěvákům, kteří jsou skvělí,ale ustát nálady a požadavky, zejména z mé strany (A.Hrabánková) je šlechtí ,ale nejvíce možná fakt,že se zpěvem , jak se říká „nepraštili.“

Tento článek je věnován všem Světluškám současným i bývalým, také těm, kteří nám umožnili přípravu na vystoupení a těm, jež nám účast na nejrůznějších akcích sami nabízejí.

.

Věřím, že budeme jako Světlušky svítit i dál všem, kteří potřebují alespoň kapku příjemného světla v sobě samém, a snad si některé písně budou pobrukovat při zpáteční cestě z kaple,třeba v pondělí , 14. prosince.

Ale to víte, chřipka, je chřipka.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit

23. 11. 2009, 07:28
Mgr.Andrea Hrabánková a Mgr.Naděžda Drudíková


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Svatopluk
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.30%

Spíše ano
graf

17.64%

Spíše ne
graf

15.22%

V žádném případě
graf

23.84%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2970
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát