Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 24. dubna 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Slaný, Rabasova 821

Tel.: 312 510 020, fax 312 510 034
E-mail: reditel@3zsslany.cz,   www.3zsslany.cz
Ředitel školy: Mgr. Martin Hrabánek
Zástupce ředitele školy pro 1.stupeň: Mgr. Miroslava Bicencová
Zástupce ředitele školy pro 2.stupeň.: Mgr. Radomír Jánský "

Řečnická soutěž Mladý Démosthenes

Ve čtvrtek 25. listopadu se v naší škole, 3 .ZŠ Slaný, konalo školní kolo celorepublikové soutěže „Mladý Démosthenes“. Z ní byli následně vybráni mladí talenti do oblastního kola této řečnické soutěže.

Do školního „ Bunkru“ , jenž slouží jako prostor pro divadlo, promítání či klasickou výuku, se stihli nahrnout 3. vyučovací hodinu žáci 7. a 8. ročníků v roli publika a samotní soutěžící 2. stupně, kteří byli rozděleni do dvou kategorií ( 1. kategorie , 6. - 7.ročník a 2. kategorie, 8. -9. ročník).

Všechna sedadla byla do posledního zaplněna a nervozita soutěžících, kteří měli za pár okamžiků vystoupit před tolika lidmi, a navíc porotou složenou hlavně z učitelů, rychle stoupala. Velkou místností se nejprve šíří hluk, šum a hlasy nezbedných žáků. Když však před ně předstoupí žákyně 8. B – Tereza Balejová a Mája Pospíšilová v roli uvaděček, mimochodem velmi profesionálních, sál ztichne a nastupují první soutěžící 1. kategorie.

Jako divák zírám s otevřenou pusou, protože všechny výkony byly naprosto skvělé. Sice se někteří řečníci neobešli bez staré či staronové přítelkyně, jménem Tréma. Což se vzápětí podepsalo i na jejich výkonech. Ale i přesto byli pro mě výbornými řečníky.

Další se představila kategorie druhá, tedy již zmíněný osmý a devátý ročník. Zde pověstná tréma zapůsobila daleko více.

Poté vyhlásily naše uvaděčky krátkou pauzu, aby porota ( předseda poroty, p. zástupce ředitele R. Jánský, p.uč. Eva Spoustová, p.uč. Andrea Hrabánková a zástupci Parlamentu – Michaela Hrabánková a Sára Jandová) mohla spočítat body jednotlivých soutěžících a vyhlásit tak pomyslné medailisty.

Sama jsem si říkala: „Kdo vyhraje?“

Tereza Vetráková z 9.A svým vyprávěním O strastiplném životě žvýkačky? Nebo snad Létající slon Ondřeje Víška z 6. A? Příběh pejska Violy Hortové z 8.B, vtipné pojetí sběratelského náhledu na Baseballové aukce Rudolfa Moravce ze 6. C či snad neopakovatelný zážitek z výletu spojený s minigolfem Pavlíny Koutné ze 6.B?

Zazní pomyslná fanfára, dochází k vyhlášení bronzových pozic. Hanka Sušánková -7.A

( Psaní do šuplíku), Lukáš Jelínek – 8.B ( Výcvik psa ). Stříbrnými se stali Bára Cimrmanová

-6.A ( Co by řekla tabule ) a Štěpánka Kozáková – 8. B ( -Náctiletí).

A vítězové?

Mladými Démostheny se staly Pavlína Koutná – 6.B a její výše zmíněný zážitek z minigolfu, kdy jí byla doslova golfová hůl při odpalu kamarádky vražena do úst , a Radim Považan -9.A, jenž vyprávěl o zážitcích z tábora a bojové hře, při níž se zapřísáhl, že na ni již nikdy nepojede, ale jak už to bývá, neodolal a jezdí sedmým rokem.

Držme těmto nadaným žákům palce.Ať dokáží, že 3. základní škola ve Slaném není nadaná jen sportovně, ale je zde také spousta výborných vypravěčů.

09. 12. 2010, 08:00
Irena Mrůzková, žákyně 7.A


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Marek
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.32%

Spíše ano
graf

17.56%

Spíše ne
graf

15.18%

V žádném případě
graf

23.94%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3024
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát