Dnes je sobota 27. dubna 2024 Přesný čas: 00:00:00

Hrací místnost: Zvoleněves
Tel.: 602 964 055
E-mail: sachyvelvary@post.cz

Šachový králem Slaného pro rok 2013 je Jan Hrdlička st.

Sérii zlatého hattricku se v neděli 28. dubna 2013 nepodařilo prodloužit vítězi turnaje a přeborníkovi SK DDM Slaný v rapid šachu 2010 – 2012 Jiřímu Vaněčkovi – v napínavém závěrečném kole o tom rozhodl Jan Hrdlička st., který se stal vítězem letošního ročníku otevřeného turnaje – O přeborníka SK DDM Slaný 2013. Turnaj byl sehrán, obdobně jako v minulých letech, v příjemných prostorách DDM Slaný a za podpory města Slaného. Zvolené tempo 2x15 minut a celkem 9 kol - partií je potom příjemným a léty ověřeným hracím systémem, který vyhovoval všem 23 zúčastněným hráčům z místních oddílů SK DDM Slaný, TJ Slovan Velvary, ŠK Zlonice a dalším přátelům na 64 polích.

„Turnaj byl prakticky rozhodnut až v posledním kole, což jej učinilo napínavým doslova do poslední minuty, což nebylo v minulosti obvyklé,“ konstatoval rozhodčí turnaje Jindřich Trejbal ml. „Nejlepší nervy nakonec měl právě zlonický Jan Hrdlička st., ale i to samozřejmě k šachu patří.“ Napínavý souboj se proto odehrál nejen o vítězství v turnaji, ale i o další pozice, neboť z registrovaných hráčů SK DDM Slaný vzešel nový přeborník oddílu pro rok 2013. Při vyrovnaném počtu získaných bodů (6,5) rozhodovalo první pomocné hodnocení, které titul přisoudilo Jindřichovi Trejbalovi st. těsně před vicepřeborníkem a třetím hráčem turnaje Milošem Růžičkou, předsedou SK DDM Slaný. Třetí příčku v přeboru SK DDM Slaný (a čtvrtou v turnaji + vítězství v kategorii hráčů nad 60 let) získal František Vokatý se ziskem 6 bodů. Shodného počtu bodů (5,5) potom dosáhli Jiří Vaněček a skvěle hrající Jaromír Picek, který oproti nasazení v turnaji (17.) skončil na vynikajícím šestém místě! Nejlepší z hráčů TJ Slovan Velvar, František Hofner, skončil na sedmém místě a to především prohrou v posledním kole, která je zásadní pro určení konečného pořadí. Na sedmém až 14. místě se shodným počtem dosažených bodů (5) potom skončila řada dalších hráčů.

Za velký úspěch v turnaji lze považovat i vystoupení dvou slánských juniorů, Jana Kimra (3 body) a Jana Hrdličky ml. (2 body). Ve vzájemném utkání hráčů byl úspěšnější Honza Kimr.

Odkaz na detailní výsledky:

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Společné foto všech šachistů
Vítěz turnaje J.Hrdlička st. s předsedou SK DDM Slaný M.Růžičkou a rozhodčím J.Trejbalem ml.
Přeborník SK DDM Slaný J.Trejbal st., vicepřeborník M.Růžička a J.Trejbal ml.

28. 04. 2013, 22:49