Dnes je pátek 26. dubna 2024 Přesný čas: 00:00:00

Hrací místnost: Zvoleněves
Tel.: 602 964 055
E-mail: sachyvelvary@post.cz

SK DDM Slaný zná přeborníka v rapid šachu pro rok 2015

V neděli 26. dubna 2015 se šachisté místních oddílů (SK DDM Slaný, ŠK Velvary a ŠK Zlonice) setkali společně s přáteli z dalších šachových oddílů nad 64 poli v rámci šachového turnaje O přeborníka SK DDM Slaný v RAPID šachu 2015. Již jedenáctý ročník turnaje, který je finančně podporován městem Slaný, je pomyslnou tečkou za skončenou šachovou sezónou 2014/2015. Turnaj se hrál tempem 15 minut na partii pro hráče švýcarským systémem na 9 kol.

Již první kola naznačila, že ačkoliv hlavním smyslem turnaje je přátelské setkání místních šachistů, za šachovnicemi se z nich stávají rivalové. Obzvlášť zajímavé bylo sledovat souboj na prvních šachovnicích a konkrétně dění na prvním místě turnaje. Favorizovaný Radek Wasserbauer (ŠK Rakovník) totiž v pátém kole podlehl několikanásobnému přeborníkovi SK DDM Slaný Jiřímu Vaněčkovi, čímž se druhý jmenovaný dostal na první místo v turnaji. Tuto radost však J.Vaněčkovi ihned v následujícím kole vzal František Vokatý. Kola 8 a 9 byla proto pro R.Wasserbauera i J.Vaněčka ve znamení souboje na dálku, kdy nejen že bylo důležité úspěšně zvládnout vlastní partii, ale též doufat v porážku soupeře. R.Wasserbauer však chybu neudělal, a to ani v posledním kole turnaje, kdy hrál velmi vyrovnanou partii s loňským vítězem turnaje a předsedou SK DDM Slaný Milošem Růžičkou. R. Wasserbauer se tak stal vítězem turnaje se ziskem 8 bodů z devíti partií, J.Vaněček se v turnaji umístil druhý se 7,5 body a jako první z hráčů SK DDM Slaný se stal přeborníkem oddílu v rapid šachu pro rok 2015. Na třetím resp. čtvrtém místě se shodným bodovým ziskem 6,5 bodu se umístili František Vokatý a Jan Hrdlička st., který se tak zároveň stal nejúspěšnějším hráčem ŠK Zlonice. V početné skupině hráčů s 5 body se umístili František Hofner, Tomáš Pšenička, Václav Hejda, Ondřej Bauer, Josef Šlégr, Hana Sladká a Petr Bidovský. Nejlépe umístěným hráčem ŠK Velvary byl se 4,5 body Jiří Žák.

„Obrovskou radost však všem, věřím i jejich soupeřům, přinesla hra dvou juniorů – Matěje Beneše z Velvar (4 body) a Jana Hrdličky ml. ze Slaného (3,5 bodu), ze kterých vyrůstají platní členové základních sestav družstev oddílů. Matěj se dokonce po 7. kole se 4 body pohyboval v první třetině pořadí,“ dodává rozhodčí turnaje.

Turnaj proběhl v tradičně přátelské atmosféře, umožnil vzájemnou výměnu názorů na proběhlou šachovou sezónu a první strategickou diskusi pro účast oddílů a jejich družstev v sezóně 2015 / 2016.