Dnes je pátek 26. dubna 2024 Přesný čas: 00:00:00

Hrací místnost: Zvoleněves
Tel.: 602 964 055
E-mail: sachyvelvary@post.cz

Skončila šachová sezóna 2014 / 2015

V neděli 19. dubna 2015 skončila odehráním posledního kola v krajských soutěžích Středočeského šachového svazu šachová sezóna 2014 / 2015. Tím skončilo pro šachisty místních oddílů (SK DDM Slaný, ŠK Velvary a ŠK Zlonice) období pravidelného nedělního hraní za družstva. Místní oddíly nasadily do soutěží celkem 4 družstva.

S velkými očekáváními a současně i s obavami byly sledovány výsledky společného družstva SK DDM Slaný – ŠK Velvary v druhé nejvyšší soutěži – Krajské soutěži A osmičlenných družstev. Do této soutěže družstvo postoupilo po loňské sezóně, kdy vyhrálo nižší soutěž. Ačkoliv řada indicií napovídala, že družstvo bude v soutěži spíše v její druhé polovině (řada dalších družstev byla výrazně "papírově" silnějších), úvod se družstvu vydařil a po pátém kole dokonce družstvo atakovalo přední příčky tabulky. Přestože závěr nevyšel přesně podle představ, se ziskem 4 výher a 12 ti získanými body obsadilo společné družstvo dělenou sedmou a osmou příčku (celkem 12 družstev) a zajistilo si tak účast v dalším ročníku soutěže. Detailní výsledky lze nalézt zde: http://db.chess.cz/soutez.php?sid=1393

12. KŠ Říčany 1925 E 7 39.0 24

V nižší soutěži – Regionálním přeboru A osmičlenných družstev – byla nasazena dvě družstva, konkrétně ŠK Zlonice A a ŠK Velvary A. Konečné umístění družstev napovědělo již první kolo, kdy se 19. října 2014 střetly ve vzájemném duelu právě družstva místních oddílů. Z napínavého souboje vyšlo těsně vítězně poměrem 5 ku 3 družstvo Zlonic. Posílené družstvo Zlonic dokazovalo, že je v soutěži obávaným soupeřem a s 5 vítězstvími a 2 remízami skončilo na vynikajícím čtvrtém místě! Výkon družstva Velvar A byl bohužel poznamenám částečným oslabením vyplývajícím z účasti hráčů ve společném družstvu ve vyšší soutěži, ale také dočasným odchodem jednoho z hráčů z předních šachovnic oddílu do zahraničí. Družstvu se nedařilo, s jediným vítězstvím a 3 body na pomocné hodnocení skončilo těsně předposlední. Detailní výsledky lze nalézt zde: http://db.chess.cz/soutez.php?sid=1395

11. ŠK Rakovník C 3 26.5 15

V nejnižší krajské soutěži – Regionální soutěži B pětičlenných družstev – se jedinému nasazenému družstvu ŠK Velvary B také nedařilo. Družstvo sice dvakrát zvítězilo a jednou remizovalo, ale získaných 7 bodů dostačuje opět jen na předposlední místo z 11 oddílů. Pozitivním signálem však je, že v družstvu úspěšně působili mladí šachisté – junioři, kteří se tak co nevidět stanou vítanou posilou obou velvarských (příp. též dalších místních) družstev. Detailní výsledky lze nalézt zde: http://db.chess.cz/soutez.php?sid=1399