Dnes je pátek 26. dubna 2024 Přesný čas: 00:00:00

Hrací místnost: Zvoleněves
Tel.: 602 964 055
E-mail: sachyvelvary@post.cz

Jiří Vaněček šachovým přeborníkem Slaného

V neděli 24. dubna se v sále DDM ve Slaném sešlo 26 účastníků již tradičního šachového turnaje – O přeborníka SK DDM Slaný v rapid šachu. 12. ročník turnaje byl sehrán tradičním tempem 2x15 minut (tedy 15 minut pro hráče na partii) na 9 kol – partií. Turnaj pořádaný za finanční podpory města Slaného byl vyrovnaný od začátku až do úplného konce – posledního kola. Nejvýše nasazený hráč a vítěz loňského ročníku R.Wasserbauer z Kolešovic remizoval ve třetím kole s předsedou šachového oddílu Slaný M.Růžičkou a v dalším kole dokonce podlehl druhému nejvýše nasazenému hráči D.Němcovi. Naopak M.Růžička v daném kole porazil J.Vaněčka a ihned v následujícím též D.Němce - v ten okamžik se dostal do vedení turnaje. Situace na špici turnaje však zůstala velmi vyrovnaná a v okamžiku, kdy v sedmém kole M.Růžička podlehl zkušenému slánskému hráči F.Vokatému, se situace zdramatizovala – o vítězství v turnaji se tak rozhodovalo jak v předposledním, tak posledním kole. V závěru dosáhli oba první hráči shodného počtu 7,5 bodu, nicméně bohyně Caissa přisoudila vítězství na pomocné hodnocení několikanásobnému vítězi přeboru i turnaje Jiřímu Vaněčkovi, který se tak stal vítězem turnaje i přeborníkem oddílu pro rok 2016. R. Wasserbauer obsadil třetí místo se ziskem 6,5 bodu, na 4. – 5. místě se umístili shodně se 6 body D.Němec a F.Vokatý. V navazující skupině 5 bodových hráčů na 6. – 12. místě potom „vypálil“ všem rybník nejúspěšnější zlonický hráč a též v minulosti vítěz turnaje J.Hrdlička. Z velvarských šachistů dosáhl nejlepšího výsledku P.Neuman se 4,5 body. Turnaje se zúčastnili kromě hráčů SK DDM Slaný, ŠK Velvary a ŠK Zlonice také hráči z Kolešovic, Kralup nad Vltavou a ze Stochova a pozvaní přátelé ze dvou pražských šachových oddílů. „Radost nám i tentokrát udělali slánští junioři Tomáš Grunt a Tadeáš Vaněček, kteří svou hrou potrápili mnohé zkušenější kolegy,“ dodává J.Trejbal, rozhodčí turnaje. Cenu pro nejlépe umístěnou ženu si odnesla H.Sladká ze Zlonic, rozdíl mezi nejmladším účastníkem turnaje T. Vaněčkem a nejstarším účastníkem R.Tůmou byl plných 67 let! Turnaj proběhl jako obvykle v otevřené a přátelské atmosféře, na jeho okraj měli účastníci možnost prodiskutovat výsledek místních oddílů v krajských šachových soutěžích, ve kterých místní šachisté nedopadli vůbec špatně. Ve druhé nejvyšší krajské soutěži osmičlenných družstev (krajská soutěž A) se dokonce podařilo vybojovat cenné 7 místo (ze 12 celků).