Dnes je pátek 26. dubna 2024 Přesný čas: 00:00:00

Hrací místnost: Zvoleněves
Tel.: 602 964 055
E-mail: sachyvelvary@post.cz

František Vokatý šachovým přeborníkem SK DDM Slaný 2017

Šachový oddíl SK DDM Slaný uspořádal ve spolupráci s DDM Slaný a za finanční podpory města Slaného již 13. ročník turnaje „O přeborníka SK DDM Slaný v RAPID šachu“, tentokrát pro rok 2017. Turnaj hraný švýcarským systémem na 9 kol (15 minut na partii pro hráče) měl tentokrát velmi vyrovnaný průběh, vždyť ještě po pátém kole byla situace otevřená a vyhrát mohl prakticky kdokoliv. Ze 22 registrovaných hráčů SK DDM Slaný, ŠK Velvary, ŠK Zlonice a dalších pozvaných hráčů se nejlépe dařilo Františkovi Vokatému, který bojovnou hrou a se ziskem 8 bodů (z 9 partií!) získal titul nejlepšího hráče, nejlepšího seniora i přeborníka oddílu zároveň. Jen o bod méně získal Jan Hrdlička st., který tak úspěšně reprezentoval oddíl ŠK Zlonice. Na třetím místě se umístil Martin Pucholt s 6 body ze šachového oddílu Stochov. Mezi hráči s 5,5 body (a tedy na 4. až 6. místě) potom skončili Jiří Vaněček, Jan Hrdlička ml. a František Hofner (všichni Slaný). Ve skupince pronásledovatelů s 5 body následovali Miloš Růžička (Slaný), Matěj Beneš (nejúspěšnější hráč Velvar), Jan Vítek st. (Lokomotiva Radlice), Jiří Žák (Velvary) a Robert Tůma (Stochov). Zvláštní pozornost si zaslouží hra dvou juniorů. Historických úspěchů v turnaji dosáhli jak slánský Jan Hrdlička ml. se ziskem 5. místa, tak Matěj Beneš z Velvar na 8. místě. Matěj dokonce v případě vítězství v posledním kolem mohl skončit třetí! Optimismus též vzbuzuje hra nejmladších účastníků turnaje – Tomáše Grunta (Slaný), Vojtěcha Švarcbacha (Stochov) a Tadeáše Vaněčka (Slaný). „Nejmladší účastníci získávají cenné zkušenosti, které se jim v budoucnu, a to nejen za šachovnicí, mnohonásobně vrátí,“ dodává rozhodčí a organizátor turnaje. Nejlepší ženou v turnaji se ziskem 4,5 bodu byla Hana Sladká ze Zlonic. Turnaj se i tentokrát nesl v uvolněné, přátelské, ale zároveň bojovné atmosféře. Důstojnému průběhu turnaje napomohly i příjemné prostory SK DDM Slaný, které poskytují šachistům vhodné místo pro svádění bitev na 64 polích. V příštím ročníku rádi uvítáme účast z řad široké veřejnosti!