Dnes je čtvrtek 25. dubna 2024 Přesný čas: 00:00:00

Hrací místnost: Zvoleněves
Tel.: 602 964 055
E-mail: sachyvelvary@post.cz

Přeborník Slaného v rapid šachu 2018

Tradiční každoroční otevřený přebor šachového klubu SK DDM Slaný ve svém 14. ročníku přilákal do sálu DDM Slaný v neděli 22. dubna 2018 rekordních 32 účastníků. Šachový turnaj, pořádaný za finanční podpory města Slaného, byl sehrán na 9 kol (partií) tempem 2x 15 minut (tedy 15 minut na partii pro hráče). Startovní pole bylo tentokrát velmi různorodé, kromě hráčů oddílů Slaný, Zlonice a Velvary se zúčastnili i členové oddílů ze Stochova, Kolešovic a dokonce i Olomouce. Nadějí do budoucna je též účast 8 mladých šachistů do 16 let a 4 neregistrovaných šachistů. Na úvod šachového turnaje vzpomněli hráči minutou ticha na dlouholetého slánského šachistu vysoké herní síly a kamaráda nejen na 64 polích Honzu Vítka st. Pro konečný výsledek turnaje byla důležitá kola čtyři a pět, kdy „papírový“ favorit Radek Wasserbauer z Kolešovic remizoval partie s Milošem Růžičkou a Jiřím Vaněčkem (oba Slaný), čímž pustil na průběžnou první pozici J. Vaněčka. Když potom v sedmém kole J. Vaněček porazil M. Růžičku, zdálo se, že je o vítězi turnaje rozhodnuto. V osmém kole však favorit remizoval s výborně hrajícím Františkem Hofnerem (Slaný) a měl velké štěstí, neboť remízu uhrál též František Hinz (Kolešovice) s R. Wasserbauerem. V konečném kole již oba potenciální kandidáti na vítězství nezaváhali – Jiří Vaněček se proto stal přeborníkem SK DDM Slaný v rapid šachu pro rok 2018 a vítězem turnaje v jedné osobě (8 bodů), druhé místo potom obsadil Radek Wasserbauer se 7,5 body. Třetí místo v turnaji potom vybojoval předseda SK DDM Slaný Miloš Růžička a čtvrté František Hinz (oba hráči 6,5 bodu). Následovali hráči se 6 body – Jaroslav Slezák (Zlonice) a Jan Vítek ml. (neregistrovaný hráč, Slaný) a s 5,5 body – František Hofner (Slaný), Aleš Soural (neregistrovaný) a Tomáš Pšenička (Slaný). První desítku uzavřela nejlepší žena Hana Sladká (Zlonice), která tak za sebou s 5 body nechala další dvě účastnice turnaje Michaelu Řepkovou (Slaný, 4 body) a Hanu Černou (Zlonice, 3,5 bodu). Titul nejlepšího juniora z loňského roku úspěšně udržel Honza Hrdlička ml. (Slaný, 5 bodů), nejlepším juniorem do 14 let se potom stal Filip Vengrin (Kolešovice) těsně následovaný Vojtěchem Švarcbachem (Stochov, oba 4,5 bodu). Rozdíl mezi nejstarším (Robert Tůma, Stochov) a nejmladším účastníkem (Karel František Černý, Olomouc) byl tentokrát 68 let. Bez zajímavosti není také účast zahraničního účastníka z Kazachstánu.