Dnes je pátek 29. března 2024 Přesný čas: 00:00:00

Hrací místnost: Zvoleněves
Tel.: 602 964 055
E-mail: sachyvelvary@post.cz

František Hofner přeborníkem SK DDM Slaný 2019

Šachový oddíl SK DDM Slaný uspořádal v neděli 14. dubna 2019 již patnáctý ročník přeboru oddílu v rapid šachu. Akce pro členy oddílů Slaný, Velvary a Zlonice a na soupiskách jejich družstev, pořádaná v důstojných prostorách DDM Slaný – Ostrov a za finanční podpory města Slaného, byla tento rok pojata jako velkorysejší – pozvali jsme též zástupce šachových oddílů Stochov, Kolešovice a Zdice a dalších šachových přátel. V kombinaci s pochmurným nedělním počasím to znamenalo rekordní účast na našem turnaji – na startu se sešlo 40 hráčů všech výkonnostních kategorií až po úroveň kandidáta mistra. Zvýšení úrovně turnaje se též odrazilo na jeho průběhu i vyrovnanosti, vždyť před posledním devátým kolem dělili první příčku hned čtyři hráči! V závěrečném kole zaslouženě zvítězil Lukáš Třešňák (Zdice), který tak se sedmi body získal první místo v turnaji. Následovali jej Radek Wasserbauer (Kolešovice), Jiří Vrecion (Zdice) a Petr Žáček ml. (Kladno), všichni s 6,5 body. Přeborníkem SK DDM Slaný pro rok 2019 se stal se šesti body František Hofner těsně následovaný Jiřím Vaněčkem (též 6 bodů), Milošem Růžičkou a Františkem Vokatým (oba 5,5 bodu). „Radost nám však udělala široká účast z řad mládeže a juniorů, vždyť hráčů do 20 let bylo v turnaji jedenáct,“ dodává jeden z organizátorů akce. Tuto kategorii vyhrál Petr Handl (Zdice, 5,5 bodu) následovaný Matějem Benešem (Velvary, 4,5 bodu) a Michaelem Černým (Olomouc, 4 body). Z členů šachového kroužku DDM Slaný se nejlépe umístil Tomáš Grunt se 3,5 body. Ocenění získali též nejmladší účastník turnaje Kryštof Vaněček (Slaný), nejstarší hráč turnaje Robert Tůma (Stochov) a nejlepší žena v turnaji Hana Sladká (Zlonice). Nejlepším hráčem z řad veřejnosti byl Jiří Novotný (Ledce).