Dnes je úterý 23. dubna 2024 Přesný čas: 00:00:00

Hrací místnost: Zvoleněves
Tel.: 602 964 055
E-mail: sachyvelvary@post.cz

Krajský přebor v šachu opět na Tuřanech !

V sobotu 26. června 2010 se v areálu restaurace „U Jezírka“ na Tuřanech uskutečnil krajský přebor čtyřčlenných družstev v bleskovém šachu. Pro účastníky byly připraveny netradiční prostory, turnaj se totiž uskutečnil takřka „pod širým nebem“.

Devět družstev oddílů Středočeského kraje (kromě níže uvedených též z Kolešovic, Úholiček a ze Stochova) bojovalo o co nejlepší umístění v osmi zdvojených kolech, každý šachista tedy odehrál za soutěž 16 partií. Pro určení konečného hodnocení byl rozhodující celkový počet získaných bodů všech hráčů družstva (tzv. starý olympijský systém), dále vzájemný zápas a případně los.

V turnaji zvítězilo skvěle hrající družstvo ŠK Kladno (složení – Vondra, V.Růžička, Gutman, Mišičko), jehož hráči v úhrnu získali 48,5 bodu. Na druhém místě skončilo družstvo oddílu TJ Spartak Vlašim (složení – T.Vojta, P.Vojta, Zvára, Hašek), které mělo na první družstvo ztrátu celých 7 bodů. Příjemným překvapením soutěže je úspěch slánského oddílu – družstvo SK DDM Slaný A (složení – Trejbal ml., M.Růžička, Vokatý, Trejbal st.) získalo v souhrnu 40,5 bodu a těsně tak skončilo na třetím místě.

Z místních družstev se dařilo také družstvu ŠK Zlonice (složení - Pokorný, Čížkovský, Hrdlička, Sladká), které získalo 25,5 bodu a celkově šesté místo, SK DDM Slaný B (složení – Němec, Henrych, Pšenička, Rada) získalo 21 bodů a celkově osmé místo.

Ačkoliv si někteří šachisté při turnaji stěžovali zejména na pálící slunce (a to konkrétně na první řadě stolů), v závěru všichni účastnící turnaj i jeho netradiční prostory velmi ocenili. Úspěchem bylo zejména vytvoření příjemné přátelské atmosféry, férová hra ze strany všech účastníků bez jakýchkoliv šachových sporů a vstřícný přístup majitele restaurace „U Jezírka“ i personálu.

První tři vítězná družstva obdržela kromě finanční výhry též sady zdobených půllitrů, vítěz turnaje potom obdržel také pamětní pohár. Všem účastníkům turnaje byl samozřejmě odměnou příjemný čas strávených nad královskou hrou.

„Mám radost, že se šachové hře na Tuřanech daří, vždyť se jedná již o třetí oficiální přebor kraje uspořádaný v této obci!“, libuje si za pořádají oddíl ŠK Zlonice pořadatel turnaje Ing. Jan Hrdlička. „Jsem velmi rád, že všichni účastníci přistoupili k turnaji pozitivně, s dobrou náladou a v duchu zásad fair play a nevyskytly se tak žádné spory na šachovnici ani mimo ni. Zvláštností turnaje bylo určení pořadí na čtvrtém místě formou losu, což není v šachové praxi běžné,“ dodává rozhodčí Ing. Jindřich Trejbal.

Oba se již těší na pořádání dalšího velkého turnaje, tentokrát by se mělo jednat o druhý ročník memoriálu Dr. Karla Treybala, který by se měl konat v KC Slaný na začátku října t.r.

Pozn. 29.6.2010 - na základě upozornění k zaslané tabulce výsledků turnaje byl dodatečně změněn výsledek zápasu mezi SK DDM Slaný A a Caissa Úholičky A, ve kterém Úholičky zvítězily 4,5/3,5. Tento výsledek mění pořadí - Úholičky A se umístily na 4. místě a Český Lev Kolešovice na 5. místě. Tato úprava nemá vliv na umístění prvních třech družstev.