Dnes je úterý 23. dubna 2024 Přesný čas: 00:00:00

Tel.: 602 964 055
E-mail: sachyvelvary@post.cz

Výsledky turnaje - REMEX CHESS 2010 / Memoriál Dr. Karla Treybala

Návrat šachových mistrů do Slaného

Dne 2. října 2010 se ve Slaném uskutečnil již druhý ročník otevřeného šachového turnaje. 77 účastníků REMEX CHESS 2010 / Memoriál Dr. Karla Treybala se utkalo v devíti partiích tempem 15 minut na partii pro hráče. Na startovní listinu se zapsali dva mezinárodní mistři a tři mistři Šachového svazu ČR, celkem 26 hráčů mělo národní rating (tzv. ELO) vyšší než 2000 bodů, což je úroveň krajského přeborníka / přeborníka oddílu. Z místních oddílů (Slaný/ Velvary/Zlonice) se přihlásilo 15 účastníků.

Součástí turnaje bylo uctění památky velvarského soudce a předního rakousko-uherského a československého šachisty - mistra Československa 1921 a pokořitele mistra světa A.Aljechina z Karlových Varů 1923 - Dr. Karla Treybala, který byl v roce 1941 popraven nacisty. V turnaji zvítězil mezinárodní mistr Vítězslav Priehoda (ŠK Joly Lysá nad Labem), který získal 7,5 bodu z 9 možných a který vítězství vybojoval v posledním kole v náročné partii s mezinárodním mistrem Josefem Přibylem. Druhou příčku ve Slaném obsadil mistr Jiří Gregor (TJ Praga Praha) se 7 body a lepším pomocným hodnocením. Tentýž počet bodů získal třetí Zdeněk Hába (ŠK Gordic Jihlava). Nejlépe umístěnou ženou v turnaji se stala Kateřina Palková (ŠK Líně) se ziskem 5 bodů. Pohár pro nejlepšího juniora si odnesla sedmnáctiletá Nikola Palková se 4,5 body (ŠK Líně). Z aktivních hráčů oddílů SK DDM Slaný, TJ Slovan Velvary a Šachový klub Zlonice se nejlépe umístil Ing. Jindřich Trejbal st., který s celkem 6 body získal vynikající 14. místo.

Na zajištění turnaje se kromě místních šachových oddílů podílelo město Slaný (příspěvek na sál a samotné pronajmutí ze strany společnosti Kulturní zařízení města Slaného) a společnost REMEX CZ, a.s. (mobilní drcení a třídění, dopravní stavby a odpadové hospodářství), která poskytla finanční dar na cenový fond turnaje.

Účastníci v závěru turnaje velmi ocenili jeho kvalitu a to nejen co se týká šachové úrovně přítomných šachistů, ale i samotného zahájení, průběhu a zakončení turnaje, na kterém se podílel kromě pořadatele, rozhodčího a sponzora taktéž zástupce města Slaného, 1. místostarosta Ing. Pavel Bartoníček.

„Máme radost, že se turnaj účastníkům opět líbil a že si dobře zahráli. Radost máme také z vysoké účasti a úspěchů místních hráčů a i z účasti hráčů, kteří nejsou dosud zaregistrováni v Šachovém svazu ČR tzn. jeho potenciálních členů,“ dodávají hlavní organizátoři turnaje Ing. Jan Hrdlička (Zlonice) a Ing. Jindřich Trejbal ml. (Velvary). „Pro příští ročník turnaje bychom rádi získali sponzorský příspěvek, ať již formou peněžního daru na finanční ceny či formou věcných cen, také od některé ze slánských firem. To by umožnilo udržení stávající úrovně turnaje a případně i rozšíření např. o specifické kategorie hráčů, kupříkladu začínající šachisty,“ dodávají na závěr.