Kliknte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 13. prosince 2018 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

TJ Slovan Velvary

Ze šachového dění na Slánsku, Velvarsku a Zlonicku
Hrací místnost: Zvoleněves
Tel.: 602 964 055
E-mail: sachyvelvary@post.cz

Výsledky turnaje - REMEX CHESS 2010 / Memoriál Dr. Karla Treybala

Návrat šachových mistrů do Slaného

Dne 2. října 2010 se ve Slaném uskutečnil již druhý ročník otevřeného šachového turnaje. 77 účastníků REMEX CHESS 2010 / Memoriál Dr. Karla Treybala se utkalo v devíti partiích tempem 15 minut na partii pro hráče. Na startovní listinu se zapsali dva mezinárodní mistři a tři mistři Šachového svazu ČR, celkem 26 hráčů mělo národní rating (tzv. ELO) vyšší než 2000 bodů, což je úroveň krajského přeborníka / přeborníka oddílu. Z místních oddílů (Slaný/ Velvary/Zlonice) se přihlásilo 15 účastníků.

Součástí turnaje bylo uctění památky velvarského soudce a předního rakousko-uherského a československého šachisty - mistra Československa 1921 a pokořitele mistra světa A.Aljechina z Karlových Varů 1923 - Dr. Karla Treybala, který byl v roce 1941 popraven nacisty. V turnaji zvítězil mezinárodní mistr Vítězslav Priehoda (ŠK Joly Lysá nad Labem), který získal 7,5 bodu z 9 možných a který vítězství vybojoval v posledním kole v náročné partii s mezinárodním mistrem Josefem Přibylem. Druhou příčku ve Slaném obsadil mistr Jiří Gregor (TJ Praga Praha) se 7 body a lepším pomocným hodnocením. Tentýž počet bodů získal třetí Zdeněk Hába (ŠK Gordic Jihlava). Nejlépe umístěnou ženou v turnaji se stala Kateřina Palková (ŠK Líně) se ziskem 5 bodů. Pohár pro nejlepšího juniora si odnesla sedmnáctiletá Nikola Palková se 4,5 body (ŠK Líně). Z aktivních hráčů oddílů SK DDM Slaný, TJ Slovan Velvary a Šachový klub Zlonice se nejlépe umístil Ing. Jindřich Trejbal st., který s celkem 6 body získal vynikající 14. místo.

Na zajištění turnaje se kromě místních šachových oddílů podílelo město Slaný (příspěvek na sál a samotné pronajmutí ze strany společnosti Kulturní zařízení města Slaného) a společnost REMEX CZ, a.s. (mobilní drcení a třídění, dopravní stavby a odpadové hospodářství), která poskytla finanční dar na cenový fond turnaje.

Účastníci v závěru turnaje velmi ocenili jeho kvalitu a to nejen co se týká šachové úrovně přítomných šachistů, ale i samotného zahájení, průběhu a zakončení turnaje, na kterém se podílel kromě pořadatele, rozhodčího a sponzora taktéž zástupce města Slaného, 1. místostarosta Ing. Pavel Bartoníček.

„Máme radost, že se turnaj účastníkům opět líbil a že si dobře zahráli. Radost máme také z vysoké účasti a úspěchů místních hráčů a i z účasti hráčů, kteří nejsou dosud zaregistrováni v Šachovém svazu ČR tzn. jeho potenciálních členů,“ dodávají hlavní organizátoři turnaje Ing. Jan Hrdlička (Zlonice) a Ing. Jindřich Trejbal ml. (Velvary). „Pro příští ročník turnaje bychom rádi získali sponzorský příspěvek, ať již formou peněžního daru na finanční ceny či formou věcných cen, také od některé ze slánských firem. To by umožnilo udržení stávající úrovně turnaje a případně i rozšíření např. o specifické kategorie hráčů, kupříkladu začínající šachisty,“ dodávají na závěr.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Sponzor turnaje REMEX CZ, a.s.
Kliknutím zvětšit
Společná fotografie vítězů turnaje a organizátorů
Kliknutím zvětšit
Souboj dvou mezinárodních mistrů v poslední kole - V. Priehoda vs. J.Přibyl
Kliknutím zvětšit
Dr. Karel Treybal
Kliknutím zvětšit
Pohled do hracího sálu 1
Kliknutím zvětšit
Pohled do hracího sálu 2

12. 10. 2010, 13:59
Ing. Jindřich Trejbal ml., rozhodčí turnaje


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Lucie
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

47.70%

Spíše ano
graf

17.59%

Spíše ne
graf

14.09%

V žádném případě
graf

20.62%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1285
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát