Kliknte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 13. prosince 2018 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

TJ Slovan Velvary

Ze šachového dění na Slánsku, Velvarsku a Zlonicku
Hrací místnost: Zvoleněves
Tel.: 602 964 055
E-mail: sachyvelvary@post.cz

Krajský přebor družstev v šachu 2011 - opět na Tuřanech

V sobotu 12. března 2011 se na Tuřanech v restauraci „U jezírka“ konal Krajský přebor Středočeského šachového svazu pětičlenných družstev v rapid šachu. Mistrovská akce se odehrála na Tuřanech již potřetí a tentokrát zaznamenala i rekordní účast 45 šachistů. To zřejmě způsobilo zvolené tempo 25 minut na partii pro hráče (tedy rapid šach 2*25 minut), které vyhovuje i hráčům, kteří nemají rádi rychlejší tempa, tzv. bleskovky.

Velká očekávání stála před družstvy místních šachových oddílů – SK DDM Slaný, TJ Slovan Velvary a Šachový klub Zlonice. Všechny tři oddíly poslaly do soutěže své zástupce a měly tak svá želízka v ohni.

Suverénně prošla soutěží dvě družstva, která se navíc utkala až v posledním kole a to družstva ŠK Rakovník a družstvo Čtyři v tanku a pes složené ze zástupců několika oddílů. Vzájemný duel dopadl lépe pro ŠK Rakovník a po vítězství 3,5 – 1,5 si Rakovník odnesl i celkové prvenství. ŠK Rakovník získal celkem ze 40 možných bodů 36, což je úctyhodný výkon. Druhý umístěný oddíl Čtyři v tanku a pes si s celkovým počtem bodů 31,5 odnáší druhé místo. Slánské družstvo Pozdní sběr (SK DDM Slaný) si odneslo s celkovým ziskem 22,5 bodu celkově třetí příčku těsně následované družstvy Šachový klub Zlonice (21 bodů) a ŠK Kralupy nad Vltavou (20,5 bodu). Vyrovnaná situace byla i na dalších místech výsledné tabulky – šestý Merkur Kladno získal 16,5 bodu, TJ Slovan Velvary 14 bodů a TJ Český Lev Kolešovice 13,5 bodu. Tabulku uzavřelo družstvo Zabijáci v Tuřanech.

Pokud budeme hodnotit nejúspěšnější místní hráče, je třeba jmenovat úspěchy zejména J. Vaněčka (Slaný, čtvrtý na první šachovnici), J.Hrdličky (Zlonice, třetí na druhé šachovnici), K.Boudy (Slaný, třetí na třetí šachovnici), J.Žáka (Velvary, pátý na třetí šachovnici), T.Pšeničky (Slaný, druhý na čtvrté šachovnici) a J.Trejbala st. (Slaný, druhý na páté šachovnici).

Díky nastavení podmínek pro možné složení družstev, které mohou být krajskými přeborníky, se krajským přeborníkem stalo družstvo ŠK Rakovník následované družstvem SK DDM Slaný a ŠK Kralupy nad Vltavou.

Vítězům gratulujeme! Poděkování též patří majiteli restaurace „U Jezírka“ L.Zábranskému, který šachistům poskytl příjemné prostory pro mistrovskou akci, a pořádajícímu Šachovému klubu Zlonice.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Vicemistr kraje - SK DDM Slaný
Kliknutím zvětšit
Krajský přeborník - ŠK Rakovník

19. 03. 2011, 20:50
Ing. Jindřich Trejbal ml. - rozhodčí turnaje


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Lucie
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

47.70%

Spíše ano
graf

17.59%

Spíše ne
graf

14.09%

V žádném případě
graf

20.62%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1285
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát