Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 2. února 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

TJ Slovan Velvary

Ze šachového dění na Slánsku, Velvarsku a Zlonicku
Hrací místnost: Zvoleněves
Tel.: 602 964 055
E-mail: sachyvelvary@post.cz

Derby uzavřelo šachovou sezónu družstev

V polovině dubna byla ukončena šachová sezóna 2010 / 2011. Nastává tak ideální doba na zhodnocení dosažených výsledků a k zahájení debat k postavení družstev do příští sezóny.

Místní šachové oddíly (SK DDM Slaný, TJ Slovan Velvary a Šachový klub Zlonice) postavily v této sezóně do mistrovské soutěže Středočeského šachového svazu 3 družstva, dvě do soutěží osmičlenných družstev (Regionální přebor – skupina B) a jedno do soutěže pětičlenných družstev (Regionální soutěž – skupina B).

 

Regionální přebor B SŠS 2010/2011

Již v úvodu soutěže bylo patrné, že se bude jednat o velmi vyrovnanou skupinu. Ve skupině se nenacházel žádný favorit (nicméně ani typický kandidát na poslední místo) a tak byla situace velmi napjatá. Tuto tezi naplnily již první kola soutěže a byly potvrzeny i celým jejím průběhem.

Soutěží procházelo jako hlavní favorit družstvo TJ Sokol Brandýs nad Labem, které vedlo až do posledního kola, ve kterém prohrálo nejtěsnějším možným poměrem s družstvem Sokol Buštěhrad 4,5 : 3,5. Dlužno říci, že se Buštěhradští na vítězství „třásli“ a tomu odpovídala i nálada v samotném týmu složeném především z mladých hráčů, odchovanců oddílu.

Příjemným překvapením soutěže byla hra družstva SK DDM Slaný. Družstvo po posledním vyhraném kole dokonce dosáhlo na druhé až třetí místo, což je vynikající výsledek. A ten mohl být ještě lepší nebýt nešťastné prohry na Mělníku. Slaný získalo celkem 23 bodů a za vítězným Buštěhradem tak zůstalo o pouhý jediný bod. Pro úplnost je třeba dodat, že tímto pomyslným bodem mohlo být právě remizování či vítězství nad Sokolem Buštěhrad.

Družstvo TJ Slovan Velvary po posílení o hostující hráče papírově aspirovalo také na vrchol tabulky. Nicméně, šachová bohyně Caissa družstvu nepřála. Všechny výsledky Velvar oscilovaly kolem vyrovnaného stavu, bohužel ve většině případů potom přepadaly na tu horší stranu. Družstvo nicméně prokázalo svoji vitalitu a celkové osmé místo a získaný počet bodů (15) jsou solidním výsledkem.

Až výbušnou atmosféru mělo derby mezi Slaným a Velvary, které se konalo v posledním kole soutěže ve hrací místnosti Velvar ve Zvoleněvsi. Proti sobě nastoupily téměř úplné základní sestavy a na všech šachovnicích se tak střetli vyrovnaní hráči. Po hodině hry to bylo jasně cítit, atmosféra notně houstla a v sále bylo téměř cítit přítomné usilovné přemýšlení. Slanému šlo o možný postup v tabulce až na druhé místo, Velvary byly zase připraveny zvrátit nelibý statistický trend, vždyť nad Slaným již pěkných pár let nezvítězily! Po strhujícím závěru, zejména na první a druhé šachovnici, se ale z vítězství opět radovali hráči SK DDM Slaný…

Konečná tabulka Regionálního přeboru B

Pořadí

Družstvo

Body

1.

Sokol Buštěhrad

24

2.

TJ Sokol Brandýs n./L.

23

3.

SK DDM Slaný

23

4.

TJ Sokol na Mělníce B

22

5.

ŠK Merkur Kladno

20

6.

TJ Neratovice C

17

7.

ŠK Kladno C

16

8.

Slovan Velvary

15

9.

Caissa Úholičky C

13

10.

ŠO TP NOVA Kladno

6

11.

ŠK Rakovník B

6

12.

ŠK Kralupy n/ Vltavou

4

Odkaz na výsledky: http://db.chess.cz/soutez.php?sid=851

 

Regionální soutěž B SŠS 2010/2011

Jediným zástupcem místních oddílů v soutěži pětičlenných družstev Regionální soutěž B SŠS 2010/2011 bylo družstvo Šachový klub Zlonice. Družstvo bylo odhodláno bojovat o postup do vyšší soutěže, jak se to podařilo před dvěma lety. Od začátku však bylo jasné, že hráče Zlonic čekají tuhé souboje a to zejména s družstvy z Buštěhradu a Stochova. Právě v klíčových zápasech s oddíly ze Stochova a z Buštěhradu (B) podlehly Zlonice velmi těsně 2:3 resp. 1,5:3,5. To předznamenalo výsledek skupiny a celkové čtvrté místo s 21 body.

Konečná tabulka Regionálního přeboru B

Pořadí

Družstvo

Body

1.

Sokol Buštěhrad B

28

2.

ŠO Stochov

22

3.

ŠK Merkur Kladno B

22

4.

ŠK Zlonice

21

5.

Caissa Úholičky D

19

6.

Sokol Buštěhrad C

13

7.

Český lev Kolešovice

11

8.

ŠO TP NOVA Kladno

11

9.

ŠK Rakovník D

8

10.

Sokol Buštěhrad D

3

11.

ŠK Rakovník E

1

Odkaz na výsledky: http://db.chess.cz/soutez.php?sid=854

Příští šachová sezóna začne opět na podzim v říjnu. Do té doby mají místní kluby šanci prodiskutovat strategie na příští sezónu a tomu přizpůsobit své soupisky.

Zároveň mají místní hráči možnost účasti na velkém počtu šachových turnajů jednotlivců i družstev, které jsou pořádány jak ve Středočeském kraji, tak i v jiných krajích.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit

14. 04. 2011, 13:14
Ing. Jindřich Trejbal ml.


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Blažej
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.17%

Spíše ano
graf

17.86%

Spíše ne
graf

15.37%

V žádném případě
graf

23.60%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2687
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát