Kliknte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 13. prosince 2018 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

TJ Slovan Velvary

Ze šachového dění na Slánsku, Velvarsku a Zlonicku
Hrací místnost: Zvoleněves
Tel.: 602 964 055
E-mail: sachyvelvary@post.cz

Výsledky přeboru SK DDM Slaný v rapid šachu 2011

V sobotu 17. dubna 2011 uspořádal slánský šachový oddíl SK DDM Slaný otevřený přebor v rapid šachu jednotlivců. Do turnaje byli přizváni i další místní šachisté – členové TJ Slovan Velvary a ŠK Zlonice a také hráči oddílů TJ Český lev Kolešovice a SK Újezd nad Lesy. Na startovní pole se v tomto - již sedmém ročníku - postavilo celkem 24 šachistů. Mezi účastníky nechyběl žádný z předchozích přeborníků slánského oddílu ani žádný z vítězů již proběhlých ročníků turnaje.

Turnaj byl hrán na 9 kol – partií, zvolené tempo 15 minut na partii pro hráče je rozumným kompromisem mezi hráči s oblibou v bleskovém šachu (5 minut na partii, ale jsou i systémy, kdy má hráč méně) a hráči, kteří si v partii rádi zapřemýšlí.

Již startovní listina dávala tušit, že klidno nebude na žádné šachovnici po celý turnaj. Vždyť celá nasazená špička vykazovala obdobné hodnoty osobních koeficientů hráčů, tzv. ELO. To potvrdil celý průběh šachového turnaje, urputné šachové bitvy nebyly výjimkou na všech šachovnicích. Turnaj nicméně mimo šachovnice probíhal v příjemné a uvolněné atmosféře, pro kterou se šachisté sešli tj. především si popovídat, setkat se s šachovými přáteli a zároveň oslavit závěr šachové sezóny 2010/2011.

O celkovém vítězi turnaje i o přeborníkovi SK DDM Slaný rozhodlo až poslední, deváté kolo. V něm se podařilo Ing. Janu Hrdličkovi z oddílu ŠK Zlonice porazit nejúspěšnějšího slánského hráče v letošních soutěžích družstev Ing. Františka Vokatého a se ziskem 7,5 bodu doslova vypálil nejen „Slaňákům“ rybník. J.Hrdlička turnaj vyhrál již podruhé. Druhé místo se 6,5 body získal David Cozl z Kolešovic, který místní hráče pěkně potrápil v mnoha krásných partiích. Třetí místo obsadil Bc. Jiří Vaněček, přeborník oddílu v rapid šachu 2010 a novopečený přeborník i pro rok 2011. Vítězství vybojoval v nervy drásající partii v posledním kole s Ing. Milošem Růžickou, kterého porazil. M.Růžička se umístil s 6 body čtvrtý. Překvapením turnaje byl jednoznačně slánský hráč Roman Rada. Roman byl nasazen dle osobního koeficientu (ELO) na 16. místě, bodovým ziskem 5,5 bodu se však „vyhoupl“ až na šesté místo.

Vítězům turnaje i novopečenému přeborníkovi oddílu v rapid šachu gratulujeme!!!!

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit

18. 04. 2011, 00:46
Ing. Jindřich Trejbal ml., rozhodčí turnaje


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Lucie
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

47.70%

Spíše ano
graf

17.59%

Spíše ne
graf

14.09%

V žádném případě
graf

20.62%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1285
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát