Kliknte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 13. prosince 2018 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

TJ Slovan Velvary

Ze šachového dění na Slánsku, Velvarsku a Zlonicku
Hrací místnost: Zvoleněves
Tel.: 602 964 055
E-mail: sachyvelvary@post.cz

Šachové derby skončilo smírem

V neděli 15. ledna 2012 se uskutečnilo, jak jsme informovali v článku Blíží se slánské šachové derby (http://www.slanskelisty.cz/noviny/Slovan/873.php), další derby mezi šachovými oddíly SK DDM Slaný a TJ Slovan Velvary. Zápas se odehrál v příjemném prostředí DDM Slaný – Ostrov, který nově sídlí v budově bývalého středního odborného učiliště naproti Okresnímu domu.

Jak to při takových derby už bývá, oba týmy byly připraveny poprat se o vítězství nad tradičním rivalem. Tomu odpovídala i snaha zajistit co nejlepší kádr, vždyť jakýkoliv výpadek v základním osmičlenném týmu znamená posun hráčů na silnější šachovnice a tudíž nutnost hraní s lepším soupeřem! Přesto Slanému chyběl hráč na třetí šachovnici a Velvarům dokonce hráči na první a sedmé šachovnici.

Zápas začal v bojovném duchu, prakticky na všech šachovnicích se rozhořely souboje o co nejlepší pozici a nechyběly ani dramatické momenty, např. na druhé šachovnici, kdy hráč Slaného zvolil jednu z nejostřejších možných variant v zahájení. Kdo mohl v té chvíli tušit, že partie na druhé šachovnici rozhodne celý zápas…

Ačkoliv oslabení Velvar v nasazení dávalo výhodu spíše Slanému, byly to Velvary, které celý zápas tahaly za delší konec lana. Po remízách na první a páté šachovnici přišel rozhodující zlom zápasu v podobě vítězství hráče Velvar na šesté šachovnici a zároveň dosažení jasně vyhrané pozice na čtvrté šachovnici. Situace byla pro Velvary příznivější i na sedmé šachovnici, pozice na třetí šachovnici byla nejasná, spíše remízová a nejasná pozice s možnými šancemi na obou stranách vznikla i na druhé šachovnici. Hráč Slaného na osmé šachovnici naopak kontroval a už už dosahoval zásadní výhody ve hře proti hráči Velvar hrajícímu bílými kameny.

V relativně rychlém sledu následovalo ukončení dalších partií. Remíza na třetí šachovnici, výhra Slaného na osmé šachovnici a výhra Velvar na čtvrté šachovnici. Stav 3,5 : 2,5 pro Velvary. Sedmá šachovnice stále vypadala lépe pro Velvary, na druhé šachovnice se začalo ukazovat, že má slánský hráč aktivnějšího jezdce proti soupeřově střelci. Na sedmé šachovnici nicméně došlo ke zvratu. Hráč Velvar zahrál nepřesně a vzniklá pozice nedávala již více naději na výhru ani jedné ze stran – remíza.

A tak se zápas za stavu 4 : 3 rozhodoval na druhé šachovnici, kdy se hráč Velvar bránil aktivnějšímu jezdci pasivním střelcem. Zkušený domácí kapitán však věděl, jak jsou skákaví koně nebezpeční a svoji výhodu uplatnil. Konečný verdikt – remíza 4 : 4.

Jak je patrné z výše uvedeného, zápas se odehrál v příjemné atmosféře, která však byla okořeněna špetkou rivality a zdravé konkurence. Tomu také odpovídal průběh většiny partií.

Už nyní se těšme na příští derby v šachové sezóně 2012 / 2013 !

 

Jak je patrné z níže uvedeného pořadí v soutěži Regionální přebor B osmičlenných družstev Středočeského šachového svazu, jednoznačným favoritem je družstvo ŠK Zdice A, které dosud neprohrálo a kráčí tak za svým jasným vítězstvím v soutěži. Naopak družstva na druhém až devátém (a do jisté míry i posledním dvanáctém) místě jsou vyrovnaná – tříbodový systém umožňuje všem družstvům ještě dosáhnout minimálně na stupně vítězů.

Držme proto oddílům Slaný a Velvary palce !

 

Pořadí RP-B SŠS 2011/2012 po šestém kole

Pořadí Družstvo Body Skóre

1. ŠK Zdice "A" 18 37.5

2. ŠK Merkur Kladno "A" 12 29.V

3. Sokol Buštěhrad "B" 10 21.V

4. Slovan Velvary 9 24.0

5. TJ Lokomotiva Beroun "A" 9 23.0

6. ŠK Řevnice "A" 8 25.V

7. ŠK Kladno "C" 8 24.V

8. SK DDM Slaný 8 22.V

9. ŠOTP NOVA Kladno "A" 6 22.V

10. Caissa Úholičky "C" 4 21.V

11. ŠK Příbram - Baník "A" 4 20.0

12. ŠK Rakovník "B" 2 16.0

 

Kompletní výsledky viz: http://db.chess.cz/soutez.php?sid=980

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Rozhodujici partie na druhe sachovnici

16. 01. 2012, 08:04
Ing. Jindřich Trejbal ml.


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Lucie
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

47.70%

Spíše ano
graf

17.59%

Spíše ne
graf

14.09%

V žádném případě
graf

20.62%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1285
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát