Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 2. února 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

TJ Slovan Velvary

Ze šachového dění na Slánsku, Velvarsku a Zlonicku
Hrací místnost: Zvoleněves
Tel.: 602 964 055
E-mail: sachyvelvary@post.cz

Slánští a velvarští šachisté v přeboru kraje v bleskovém šachu družstev 2012

V pátek 2. března 2012 se v Libčicích uskutečnil krajský přebor 4členných družstev v bleskovém šachu. Hlavní organizátoři z oddílu Caissa Úholičky, kterými byli Jan Framberk a Miloslav Vanka, potvrdili, že turnaje pořádat umí. Účastníci, minimálně z místních oddílů Slaný a Velvary, totiž odjížděli s pocitem příjemně stráveného šachového večera. Turnaj byl hrán coby krajský přebor Středočeského šachového svazu a tedy hrán o oficiální titul krajského přeborníka 2012.

Do startovní listiny se zapsalo celkem 14 družstev, z toho 12 se zároveň účastnilo přeboru Středočeského kraje. A nešlo rozhodně o týmy, které by nebyly silně obsazeny. Ani v jednom případě nebyl průměrný rating (hodnocení šachistů) 4 hráčů nižší než 1800 bodů, což je hranice oddílového přeborníka. Naopak, nejvýše nasazené družstvo Klub šachistů Říčany B měl průměrný rating 2210 bodů, což je téměř úroveň mistra v šachu (začíná na 2300 bodech).

Turnaj byl sehrán systémem každý s každým na dvě partie, a proto každý šachista za večer odehrál 26 partií (turnaj začal v 17/30 hodin) a to bleskovým tempem 5 minut na partii pro každého hráče. Pro zápočet do pořadí se započítávala vítězství a remízy s ostatními družstvy (2 body resp. 1 bod) a součet partiových bodů jednotlivých hráčů.

Z místních oddílů se turnaje zúčastnila družstva SK DDM Slaný a Slovan Velvary složená ze zkušených hráčů bleskovek. A sestavy rozhodně slabé nebyly, nasazovací rating oddílů byl 1872 resp. 1910 bodů.

Složení SK DDM Slaný: Jiří Vaněček, Miloš Růžička, Jindřich Trejbal st., Roman Rada

Složení Slovan Velvary: David Němec, Jindřich Trejbal ml., František Hofner, Jan Hrdlička

Napínavý turnaj skončil teprve lehce před půlnocí. Krajským přeborníkem a celkovým vítězem turnaje se stalo družstvo Klub šachistů Říčany B, který celkem získal 43 bodů pronásledované družstvem STS Chvojkovice Brod (41 bodů, tým hrál mimo krajský přebor). Třetí v turnaji se umístilo s 38 body ŠK Kladno, které na pomocné hodnocení předstihlo TJ Kralupy nad Vltavou (67 proti 62,5 uhraných bodů). Družstva se tak umístila v krajském přeboru na druhém resp. třetím místě.

Co se týká místních oddílů, SK DDM Slaný získalo dohromady 25 bodů a celkově tak 7. místo (v kraji pátí) a Slovan Velvary 24 bodů a celkově 9.místo (v kraji sedmí). Zajímavostí je však vzájemný zápas, ve kterém Slaný dvakrát podlehlo Velvarům - 2,5 : 1,5 a dokonce 4 : 0.

Daleko větším překvapením však byly osobní výkony jednotlivých hráčů. Z nich lze především jmenovat obrovský úspěch předsedy SK DDM Slaný Ing. Miloše Růžičky. Známý slánský specialista na bleskovky získal na druhé nejvyšší šachovnici úctyhodných 20,5 bodu (z 26) a celkově tak skončil jako 4. nejúspěšnější hráč celého turnaje (celkem 56 účastníků). Fantastickým výkonem se mu tak podařilo dosáhnout výkonu odpovídajícímu 2234 bodů, což je úroveň kandidáta mistra v šachu blížící se téměř mistrovské úrovni (začíná 2300). Ani ostatní hráči místních oddílů v silné konkurenci nezklamali a předvedli tak, že mají do krajských bleskových soutěží co říci.

Závěrem: Díky za uskutečnění celého příjemného šachového večera patří především hlavním organizátorům Janu Framberkovi a Miloslavu Vankovi. Zkušení pořadatelé z oddílu Caissa Úholičky své pověsti vynikajících organizátorů šachových příležitostí nezůstali nic dlužni a tak turnaj nejen že proběhl v příjemné a přátelské atmosféře, ale také bez jakýchkoliv výraznějších komplikací.

Pokud to vyjde, za rok do Libčic rádi přijedeme!

Odkaz na detailní výsledky:  http://www.chess-results.com/tnr67448.aspx?art=0&lan=5

Fotografie:

Kliknutím zvětšit

04. 03. 2012, 16:09
Ing. Jindřich Trejbal ml.


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Blažej
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.17%

Spíše ano
graf

17.86%

Spíše ne
graf

15.37%

V žádném případě
graf

23.60%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2687
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát