Dnes je pátek 29. března 2024 Přesný čas: 00:00:00

Hrací místnost: Zvoleněves
Tel.: 602 964 055
E-mail: sachyvelvary@post.cz

Šachovým přeborníkem 2012 je Jiří Vaněček

V neděli 15. dubna 2012 pomyslně uzavřeli šachisté místních oddílů SK DDM Slaný, TJ Slovan Velvary a ŠK Zlonice skončenou šachovou sezónu mistrovských soutěží družstev 2011/2012 tradičním turnajem – přeborem SK DDM Slaný v rapid šachu. Turnaj byl hrán tempem 2x15 minut na partii pro hráče a celkem bylo sehráno 9 kol (partií). K účasti na oblíbeném turnaji byli pozváni i další hráči ze spřátelených šachových oddílů. Zajímavostí turnaje byla jeho široká prezentace ve Slaném a okolí.

Celkem 24 účastníků turnaje usilovalo o dosažení co největšího počtu bodů a tak nebyla nouze o zajímavé a napínavé momenty, ale i o překvapivé zvraty v jednotlivých partiích. Vždyť o prvním místě dlouho nebylo rozhodnuto a prakticky k tomu došlo až v posledním kole. Hráči domácího oddílu SK DDM Slaný, kromě boje o co nejlepší umístění, zároveň hráli o titul Přeborníka SK DDM Slaný v rapid šachu 2012.

Celkové prvenství, a to jak v turnaji, tak mezi hráči oddílu SK DDM Slaný, získal nejvýše nasazený Jiří Vaněček. S celkem 7 dosaženými body a stabilní hrou dosáhl neděleného prvního místa a stal se tak nejen celkovým vítězem turnaje, ale i přeborníkem SK DDM Slaný v rapid šachu pro rok 2012 (již potřetí v řadě). GRATULUJEME! Jako druhý se 6,5 body skončil velvarský šachista František Hofner, který dokázal, že se o první až třetí místo v ročníku 2008 nedělil náhodou. Ze skupiny slánských hráčů se 6 body měl nejlepší pomocné hodnocení Miloš Růžička, následovaný Jindřichem Trejbalem st. a Karlem Boudou. Ti se tak umístili na 2. až 4. místě v přeboru oddílu.

Z úspěchů jednotlivých hráčů lze vyzdvihnout především hru velvarského šachisty Františka Hofnera (překonal svůj osobní koeficient o téměř 90 ELO bodů a umístil se druhý), Karla Boudy z SK DDM Slaný (překonal svůj osobní koeficient o 165 ELO bodů a potvrdil tak, že úspěch na turnaji družstev na Tuřanech v březnu t.r. nebyl rozhodně náhoda), za ŠK Zlonice hrajícího Petra Kasla (bez koeficientu - hrál na 1807 ELO bodů) nebo slánského hráče Jaromíra Picka (překonal svůj osobní koeficient o plných 168 ELO bodů).

„Mám radost, že si turnaj zachovává svůj ráz, tj. že jde především o příjemné setkání místních šachistů a jejich přátel. Přitom ale turnaj nepostrádá bojovnost a touhu hráčů dosáhnout co nejlepších výsledků, což samozřejmě dělá turnaj turnajem,“ komentuje šachovou akci pořadatel a rozhodčí Jindřich Trejbal ml. K příjemné atmosféře a zakončení napomohlo nejen drobné občerstvení formou teplých párků s hořčicí a chlebem, ale také množství věcných cen pro všechny účastníky a mimořádné ceny za šachové fair play, kterou získal zlonický šachista Ota Čížkovský.