Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 19. prosince 2018 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

TJ Slovan Velvary

Ze šachového dění na Slánsku, Velvarsku a Zlonicku
Hrací místnost: Zvoleněves
Tel.: 602 964 055
E-mail: sachyvelvary@post.cz

Šachovým přeborníkem 2012 je Jiří Vaněček

V neděli 15. dubna 2012 pomyslně uzavřeli šachisté místních oddílů SK DDM Slaný, TJ Slovan Velvary a ŠK Zlonice skončenou šachovou sezónu mistrovských soutěží družstev 2011/2012 tradičním turnajem – přeborem SK DDM Slaný v rapid šachu. Turnaj byl hrán tempem 2x15 minut na partii pro hráče a celkem bylo sehráno 9 kol (partií). K účasti na oblíbeném turnaji byli pozváni i další hráči ze spřátelených šachových oddílů. Zajímavostí turnaje byla jeho široká prezentace ve Slaném a okolí.

Celkem 24 účastníků turnaje usilovalo o dosažení co největšího počtu bodů a tak nebyla nouze o zajímavé a napínavé momenty, ale i o překvapivé zvraty v jednotlivých partiích. Vždyť o prvním místě dlouho nebylo rozhodnuto a prakticky k tomu došlo až v posledním kole. Hráči domácího oddílu SK DDM Slaný, kromě boje o co nejlepší umístění, zároveň hráli o titul Přeborníka SK DDM Slaný v rapid šachu 2012.

Celkové prvenství, a to jak v turnaji, tak mezi hráči oddílu SK DDM Slaný, získal nejvýše nasazený Jiří Vaněček. S celkem 7 dosaženými body a stabilní hrou dosáhl neděleného prvního místa a stal se tak nejen celkovým vítězem turnaje, ale i přeborníkem SK DDM Slaný v rapid šachu pro rok 2012 (již potřetí v řadě). GRATULUJEME! Jako druhý se 6,5 body skončil velvarský šachista František Hofner, který dokázal, že se o první až třetí místo v ročníku 2008 nedělil náhodou. Ze skupiny slánských hráčů se 6 body měl nejlepší pomocné hodnocení Miloš Růžička, následovaný Jindřichem Trejbalem st. a Karlem Boudou. Ti se tak umístili na 2. až 4. místě v přeboru oddílu.

Z úspěchů jednotlivých hráčů lze vyzdvihnout především hru velvarského šachisty Františka Hofnera (překonal svůj osobní koeficient o téměř 90 ELO bodů a umístil se druhý), Karla Boudy z SK DDM Slaný (překonal svůj osobní koeficient o 165 ELO bodů a potvrdil tak, že úspěch na turnaji družstev na Tuřanech v březnu t.r. nebyl rozhodně náhoda), za ŠK Zlonice hrajícího Petra Kasla (bez koeficientu - hrál na 1807 ELO bodů) nebo slánského hráče Jaromíra Picka (překonal svůj osobní koeficient o plných 168 ELO bodů).

„Mám radost, že si turnaj zachovává svůj ráz, tj. že jde především o příjemné setkání místních šachistů a jejich přátel. Přitom ale turnaj nepostrádá bojovnost a touhu hráčů dosáhnout co nejlepších výsledků, což samozřejmě dělá turnaj turnajem,“ komentuje šachovou akci pořadatel a rozhodčí Jindřich Trejbal ml. K příjemné atmosféře a zakončení napomohlo nejen drobné občerstvení formou teplých párků s hořčicí a chlebem, ale také množství věcných cen pro všechny účastníky a mimořádné ceny za šachové fair play, kterou získal zlonický šachista Ota Čížkovský.

Odkaz na detailní výsledky: 

http://www.chess-results.com/tnr70686.aspx?art=1&lan=5&fed=CZE

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Vítězný J.Vaněček při partii s M.Růžičkou
Kliknutím zvětšit
Šachový souboj mezi vítězem J.Vaněčkem a druhým F.Hofnerem
Kliknutím zvětšit
Třetí umístěný M.Růžička (vpravo)
Kliknutím zvětšit
Úsměv vítěze turnaje ....
Kliknutím zvětšit
Šachový souboj mezi předsedou SK DDM Slaný a místopředsedou ŠK Zlonice
Kliknutím zvětšit
Jeden z pohledů do sálu
Kliknutím zvětšit
Sestava hráčů na 1. až 4. místě
Kliknutím zvětšit
Organizátoři turnaje s druhým umístěným F.Hofnerem
Kliknutím zvětšit
Společné foto účastníků turnaje

15. 04. 2012, 20:50
Ing. Jindřich Trejbal ml., rozhodčí turnaje


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Ester
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

47.87%

Spíše ano
graf

17.48%

Spíše ne
graf

14.00%

V žádném případě
graf

20.65%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1293
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát