Kliknte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 13. prosince 2018 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

TJ Slovan Velvary

Ze šachového dění na Slánsku, Velvarsku a Zlonicku
Hrací místnost: Zvoleněves
Tel.: 602 964 055
E-mail: sachyvelvary@post.cz

Krajský přebor v šachu opět U Jezírka

V sobotu 9. března 2013 se šachisté opět vrátili do příjemné restaurace U Jezírka na Tuřanech, aby se utkali o titul přeborníka kraje v rapid šachu 5členných družstev 2013. Do turnaje se pořadateli - Šachovému klubu Zlonice - přihlásilo 8 družstev středočeských oddílů, které sestávaly dohromady ze 42 hráčů (oddíly SK DDM Slaný a TJ Slovan Velvary měly po jednom náhradníkovi).

Letošní ročník byl zajímavý tím, že všechna družstva středočeských oddílů plnila podmínku pro účast v krajském přeboru, tj. každé družstvo mohlo získat jak titul krajského přeborníka, tak ceny - pohár pro vítěze, sady skleněných pohárů a finanční ceny pro nejlepší 3 družstva.

Vzhledem k počtu účastnících se družstev zvolili pořadatelé systém každý s každým a tempo 2*25 minut, které vyhovuje nejen milovníkům rychlejších partií, ale též hráčům, kteří se rádi v kritické momenty partie nad pozicí hlouběji zamyslí. Jednotliví hráči měli možnost takových partií odehrát sedm. Výsledky jednotlivých hráčů se sčítaly a dohromady tak tvořily hlavní kritérium pro umístnění – celkový počet dosažených bodů (maximum bylo 35 bodů).

Nejúspěšnějším družstvem turnaje a tedy krajským přeborníkem pro rok 2013 se po zásluze stalo družstvo Klub šachistů Říčany 1925 A. Družstvo získalo v průběhu turnaje 26 bodů, zároveň svoji roli favorita potvrdilo výrazným vítězstvím v posledním kole nad dosud vedoucím družstvem Merkur Kladno v poměru 3,5 ku 1,5 bodu. Právě díky poslednímu zápasu předstihlo nejtěsnějším rozdílem družstvo Caissa Úholičky B družstvo Merkur Kladno, když byly bodové zisky 23,5 resp. 23 bodů. Družstva tak skončila na druhém a třetím místě. Pomyslnou „bramborovou“ medaili si z turnaje odvezlo s 21,5 body družstvo Caissa Úholičky A.

Z místních oddílů byl s velkým náskokem nejúspěšnější oddíl SK DDM Slaný, jehož družstvo získalo 16,5 bodu. S odstupem se umístil Šachový klub Zlonice (11,5 bodu) a TJ Slovan Velvary (10 bodů). Tabulku uzavřelo družstvo Klub šachistů Říčany 1925 B s celkem 8 body.

Z individuálních výkonů místních hráčů je třeba vyzdvihnout výkony M. Růžičky (Slaný) - 5 bodů na druhé šachovnici, J. Hrdličky (Zlonice) - 5 bodů na čtvrté šachovnici, J.Vaněčka (Slaný) s 4,5 body na první šachovnici, J.Trejbala st. (Slaný) se 4 body na třetí šachovnici a F. Hofnera (Velvary) s 3 body na první šachovnici. Dobré výkony podali i další hráči – J.Žák (Velvary), O.Čížkovský (Zlonice), H.Sladká (Zlonice), T.Pšenička (Slaný), F.Růžička (Velvary), P.Beran (Zlonice), P.Čermák (Zlonice), J.Leník (Velvary) a P.Neuman (Velvary). První zkušenosti na dospěláckém turnaji získal školák L.Dudák (Slaný), úspěšný byl též junior J.Stehlík (Slaný).

 

Detailní výsledky turnaje, včetně individuálních výkonů, lze nalézt zde:

http://www.chess-results.com/tnr94431.aspx?art=0&lan=5&wi=821

 

Hráči místních oddílů však v právě končící šachové sezóně mistrovských soutěží družstev nezahálejí. SK DDM Slaný úspěšně vybojovalo již v předposledním kole Regionální soutěže (5 členná družstva) postup do vyššího Regionálního přeboru 8členných družstev. Velvary i Zlonice úspěšně čelí konkurenci ve své skupině Regionálního přeboru B. Konec šachových soutěží je v závěru března resp. dubna – následně bude vyhotovena reportáž z jejich průběhu.

Dne 28. dubna 2013 uspořádá šachový oddíl SK DDM Slaný, za podpory města Slaného, otevřený přebor SK DDM Slaný pro všechny hráče místních oddílů a případné zájemce z řad veřejnosti ze slánského regionu. Všichni zájemci o šachovou hru jsou srdečně zváni!

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Foto z derby Slaný - Velvary 1
Kliknutím zvětšit
Foto z derby Slaný - Velvary 2
Kliknutím zvětšit
Foto z derby Slaný - Zlonice
Kliknutím zvětšit
Foto z derby Velvary - Zlonice
Kliknutím zvětšit
Pohled do hracího sálu 1
Kliknutím zvětšit
Pohled do hracího sálu 2
Kliknutím zvětšit
Pohled do hracího sálu 3
Kliknutím zvětšit
Pohled do hracího sálu 4
Kliknutím zvětšit
Pohled do hracího sálu 5
Kliknutím zvětšit
Pohled do hracího sálu 6
Kliknutím zvětšit
Vítězné družstvo Klub šachistů Říčany 1925 - A
Kliknutím zvětšit
Vicepřeborník kraje 2013 Caissa Úholičky B
Kliknutím zvětšit
Sestava 3. družstva - Merkur Kladno

11. 03. 2013, 13:58
Ing. Jindřich Trejbal ml., rozhodčí turnaje


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Lucie
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

47.70%

Spíše ano
graf

17.59%

Spíše ne
graf

14.09%

V žádném případě
graf

20.62%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1285
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát