Kliknte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 27. února 2021 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Město Velvary

Míst.části: Velvary, Velká Bučina, Malá Bučina, Ješín
Počet obyvatel: 2932 (leden 2009)
Adresa MěÚ: Nám. Krále Vladislava 1, 273 24 Velvary
Tel.: 315 617 001, fax: 315 617 000
Skype: mestsky.urad.velvary
Úřední dny : Po, St - 8-11, 12-17 hodin
Starostka: Ing. Jitka Linhartová
E-mail: el.podatelna@velvary.cz, Web: www.velvary.cz

Velvarští hasiči bilancovali úspěšný rok 2009.

Na své výroční valné hromadě se sešli v sobotu 9.ledna členové Sboru dobrovolných hasičů ve Velvarech a přivítali mezi sebou i starostku města Ing.Jitku Linhartovou. Loňský rok 2009 byl rokem 145.výročí založení nejstaršího českého dobrovolného hasičského sboru. K této příležitosti se díky dotaci z Programu rozvoje venkova podařilo ukončit I.etapu modernizace budovy hasičské zbrojnice. Přestože práce probíhaly dodavatelsky, členové sboru zde na pomocných pracech odpracovali stovky hodin zdarma. Pro rok 2010 podalo město další žádost o dotaci na II.etapu oprav, které by obsahovaly zateplení hlavní budovy, novou fasádu, výměnu klempířských prvků, opravu požární věže a sladění fasády s přední stranou garáží.

V rámci uvedeného výročí bylo oceněno za svou práci přes 20 nejaktivnějších členů. Vyvrcholením oslav bylo konání jubilejního 15.ročníku memoriálu K.Krohna – Dědkiáda 2009, jejíž další pokračování je předmětem diskuse členů. Patrně bude nahrazena jinou formou otevřené soutěže hasičských sborů. Se svojí technikou navštívili členové také řadu výročí založení ostatních hasičských sborů, které je pozvaly.

Členové sboru také pokračovali v inovaci své historické hasičské techniky. Vždyť v letošním roce se zúčastní již V. celostátních hasičských slavností v Litoměřicích, kde mají v rámci výstavy historické techniky co ukazovat. Přidělený grant od města Velvary jim umožní důstojně reprezentovat město i sbor na této jedinečné hasičské události. Plánují také zhotovení nového historického praporu sboru, který by po této generaci hasičů zůstal jako důkaz vysoké aktivity a sounáležitosti.

V loňském roce po delší době stagnovala činnost oddílu mladých hasičů, který se po mnoha letech nezúčastnil okresního setkání hasičské mládeže. Sbor věnuje mládeži mnoho prostředků a energie a proto doufá, že po ustanovení nových vedoucích bude činnost oddílu pokračovat.

Vedení sboru rovněž poděkovalo věcným darem panu Vladimíru Točíkovi staršímu, který po dobu 23 let vykonával funkci velitele výjezdové jednotky. V této funkci ho nahradil René Mašek a funkci zástupce velitele vykonává Michal Ledvinka. Do funkce starosty občanského sdružení potvrdila valná hromada opět Ing.Františka Saifrta.

Nejbližší akcí hasičů v novém roce bude tradiční hasičský ples, který se uskuteční v sobotu 6.března v kulturním zařízení na Uhách.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
budova hasičské zbrojnice po opravě
Kliknutím zvětšit
historická technika sboru
Kliknutím zvětšit
členové sboru při oslavách 145.výročí založení
Kliknutím zvětšit
ukázka cvičení s koňskou stříkačkou
Kliknutím zvětšit
vstavená technika a soutěž

25. 01. 2010, 09:34
Libor Šulc


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Lumír
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.84%

Spíše ano
graf

17.50%

Spíše ne
graf

14.16%

V žádném případě
graf

23.50%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2034
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát