Kliknte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je sobota 27. února 2021 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Město Velvary

Míst.části: Velvary, Velká Bučina, Malá Bučina, Ješín
Počet obyvatel: 2932 (leden 2009)
Adresa MěÚ: Nám. Krále Vladislava 1, 273 24 Velvary
Tel.: 315 617 001, fax: 315 617 000
Skype: mestsky.urad.velvary
Úřední dny : Po, St - 8-11, 12-17 hodin
Starostka: Ing. Jitka Linhartová
E-mail: el.podatelna@velvary.cz, Web: www.velvary.cz

Velvarští ukončili modernizaci hasičské zbrojnice

Ve Velvarech se v pátek 22.října uskutečnila malá slavnost. Město Velvary ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů o.s. ukončilo II.etapu modernizace Hasičské zbrojnice. Za účasti starostky města Jitky Linhartové a mnoha hostů se uskutečnilo předání stavby hasičskému sboru a zároveň její představení přítomným. Za orgány požární ochrany se zúčastnili náměstek ředitele Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje Miloš Hladík, starosta okresního sdružení hasičů v Kladně Oldřich Zuska, dále zástupce Místní akční skupiny Přemyslovské střední Čechy, která zprostředkovala dotaci z Programu rozvoje venkova, zástupci dodavatelů stavby, stavební dozor investora a členové hasičského sboru.

Budova hasičské zbrojnice pochází z roku 1954 a v několika etapách byla postupně rekonstruována. Modernizace současné hasičské zbrojnice probíhala ve dvou etapách od loňského roku a celkové skutečně vynaložené náklady stavby činily 1.528 tis. Kč. Město obdrželo dotaci z Programu rozvoje venkova ve výši 1.074 tis. Kč a zbytek ve výši 454 tis. Kč uhradilo město Velvary ze svého rozpočtu. Za dodavatele byly většinou vybrány místní velvarské firmy, které odvedly dobrou práci, za což jim město i hasiči poděkovali. Předmětem modernizace byla výměna oken a dveří, oprava vstupního schodiště, výměna prvků sociálního zařízení, výměna výjezdových vrat, zateplení fasády hlavní budovy a přední části garáží, oprava požární věže a nová fasáda na většině plochy budovy. Na pomocných pracích odpracovali členové hasičského sboru přes 800 brigádnických hodin a přispěli tak k výsledku, kterým je moderní budova, která splňuje všechny požadavky pro výjezdovou hasičskou jednotku, zájmovou činnost občanského sdružení a pro práci s mládeží.

Velvarští dobrovolní hasiči, kteří jsou nejstarším českým dobrovolným hasičským sborem, se přítomným pochlubili svým zázemím, dále novým sborovým praporem, který si pořídili v letošním roce a historickou hasičskou technikou, o kterou se zájmem pečují. Starosta sboru František Saifrt připomněl letošní úspěchy sboru, zážitky ze zásahů i z účasti na letošních povodních v libereckém kraji. Do dalších let plánují hasiči další stavební svépomocné úpravy budovy a především se pokusí získat modernější hasičské vozidlo za stávající ojetou starší techniku. To je obtížný úkol v současné době, která ekonomicky nenahrává tomuto záměru. Město nemá na tuto techniku dostatek finančních prostředků neboť zajišťuje množství jiných investičních akcí. O pomoc byl požádán právě přítomný zástupce Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje, který činnost velvarských hasičů velice ocenil. Bez zájmu, zanícení a spolupráce s městem a dalšími složkami nelze tuto zájmově prospěšnou činnost vykonávat. Na tom se shodli všichni přítomní.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
modernizovaná zbrojnice
Kliknutím zvětšit
předání starostkou města
Kliknutím zvětšit
vystoupení hostů
Kliknutím zvětšit
prohlídka stavby
Kliknutím zvětšit
přední část budovy
Kliknutím zvětšit
zadní část budovy

27. 10. 2010, 08:43
Libor Šulc


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Lumír
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

44.84%

Spíše ano
graf

17.50%

Spíše ne
graf

14.16%

V žádném případě
graf

23.50%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2034
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát