Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 28. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

SKOB SLANÝ

SPORTOVNÍ KLUB ORIENTAČNÍHO BĚHU
E-mail: hrdlickova@agnet.cz,
E-mail: mart.jezkova@seznam.cz
E-mail: h.zemkova@seznam.cz
Web: www.obslany.borec.cz
Předseda klubu: Ludmila Hrdličková
Trenér dětí a mládeže: Martina Ježková"

Podzimní orientační běhání a pochodování

Sportovní klub orientačního běhu Slaný připravil na měsíc říjen tři akce, které umožňují sportovní vyžití úplným začátečníkům i zkušeným závodníkům.

V úterý 6. října si mohli zájemci vybrat ze dvou závodů. Prvním byl dopolední Slánský školní orientační běh 2009 určený pro žáky základních i středních škol. Druhým byl odpolední náborový závod zařezený do celostátní série tzv. Dnů orientace v přírodě. Třetí bude tradiční závod pro středočeskou oblast včetně Prahy pod názvem Kejkol 2009 v neděli 18. října.

Ačkoli ráno vypadalo počasí všelijak, z úterka 6. 10. se vyklubal nádherný teplý, slunečný podzimní den. Na startu u letního kina na Hajích se sešlo 74 žáků a studentů doprovázených pedagogickým dozorem. V minutových intervalech postupně převzali mapu a drobné rady. Vydali se do lesoparku, běželi nebo pospíchali a hledali podle označení na mapě oranžovobílé lampióny rozmístěné v terénu. Po nalezení kontroly museli kleštičkami označit úspěšný průchod kontrolou do legitimace. Ověřili si obtížnost nejen fyzickou, ale také schopnost správně se rozhodovat, volit směr, odhadovat vzdálenosti pomocí měřítka mapy a orientovat se v přírodě. Oproti jiným sportům se v orienťáku chyba ani chybička nedají napravit, následuje diskvalifikace. Toto pravidlo se stalo osudným asi třetině závodníků, ale doufáme, že je to neodradilo. Zejména děkujeme ředitelstvím Gymnázia, 1. ZŠ Háje, ZŠ Klobuky a Střediska výchovné péče, že mládeži umožnily seznámit se se zajímavým sportem, o kterém veřejnost moc informací nemá. Uvádíme vítěze jednotlivých kategorií: H1 – J. Hrdlička, D1 – Z. Vodičková, H2 – K. Pešl, D2 – D. Rássová (všichni 1.ZŠ Slaný), H3 – O. Ježek, D3 – M. Liebezeitová, H4 – V. Kašpar, D4 – E. Müllerová, H5 – M. Uhlíř, D5 – A. Ťuláková (všichni Gymnázium Slaný). Pohár pro nejlepší první stupeň základní školy si odnesla 1. ZŠ Slaný Háje. Za druhý stupeň a za střední školy získalo dva poháry Gymnázium ve Slaném. Škoda, že se nezúčastnili žáci 2. a 3. ZŠ Slaný, kteří mohli do bojů výrazně zasáhnout. Zmíněná akce pro mládež byla finančně podpořena grantem MěÚ Slaný.

Odpoledne bylo startovní pole velmi různorodé od maminek s kočárky až po zkušené závodníky z Chomutova a Loun. Všichni účastníci si příjemně zasportovali a slíbili, že 18. října přijedou na závod Kejkol 2009.

Prezentace zájemců o účast proběhne v neděli v sokolovně v Jedomělicích mezi 8.30 a 10.00 hod.

Intervalový start bude zahájen v 11 hodin na zatím utajeném místě na okraji lesa. Na vzniku nové a velmi přesné mapy pro orientační běh Kejkol se finančně podílely (kromě samotného SKOB Slaný) MěÚ Slaný, KÚ Středočeského kraje a několik podniků ze Slaného a okolí (Stavimat Kvíc, Toi-Toi Slaný, Linet Želevčice).

Les Kejkol se rozkládá v katastrech obcí Slaný - Lotouš, Libovice, Jedomělice a Plchov. Na Kejkol se už hodně lidí těší, protože se v této oblasti už dlouho závody nepořádaly. Jedná se o velmi příjemný a různorodý terén, převážně borový les protkaný pěšinami a cestami. Přijďte i vy, jsou připraveny kategorie pro úplné laiky po cestičkách, pro malé děti a jejich doprovod fáborková trať i tréninkové tratě pro ostatní příchozí. Mapu můžete později využít na procházky, turistiku, cyklistiku a houbaření.

Další informace najdete na www.obslany.borec.cz.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Orientační běh je sport pro všechny...
Kliknutím zvětšit
kategorie D2
Kliknutím zvětšit
kategorie D5
Kliknutím zvětšit
kategorie H1

13. 10. 2009, 19:24
Lída Hrdličková, Vladimír Němec


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Maxmilián
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát