Klikněte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 29. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

SKOB SLANÝ

SPORTOVNÍ KLUB ORIENTAČNÍHO BĚHU
E-mail: hrdlickova@agnet.cz,
E-mail: mart.jezkova@seznam.cz
E-mail: h.zemkova@seznam.cz
Web: www.obslany.borec.cz
Předseda klubu: Ludmila Hrdličková
Trenér dětí a mládeže: Martina Ježková"

Školy a orientační běh

Na začátku nového školního roku bychom se chtěli na chvíli ohlédnout za uplynulým školním rokem. Na jaře a začátkem léta 2011 proběhlo několik zajímavých soutěží v orientačním běhu, do kterých se zapojili žáci a žákyně slánských škol.

Členové slánského sportovního klubu orientačního běhu (SKOB Slaný) v čele s panem Emilem a Lubošem Zábranskými společně s paní Renatou Dulákovou ze 3. ZŠ a panem RNDr. Vladimírem Němcem z Gymnázia V.B.T. Slaný vybrali a připravili školní mládež na krajské kolo celorepublikové soutěže s názvem „Přebor škol“. Krajské kolo proběhlo 19. května v lesoparku Hvězda v Praze. V kategorii základních škol II. stupeň zvítězilo gymnázium těsně před 3. ZŠ Slaný. V kategorii středních škol rovněž vyhrálo slánské gymnázium.

Díky vítězství v krajském kole postoupili žáci a žákyně gymnázia do celorepublikového finále, kde reprezentovali celý Středočeský kraj.  Finále se konalo začátkem června ve Vsetíně. V kategorii základních škol získali 6. místo, což je nejlepší výsledek středočeských škol v historii soutěže. Nejlepšího výsledku v jednotlivcích dosáhl Ondra Ježek, který po vítězství v krajském kole získal zlatou medaili i v celostátním finále.

Další velice významnou událostí byla účast naší slánské mládeže na „V. letní olympiádě dětí a mládeže“, která se konala v předposledním školním týdnu v Olomouci. Do výběru středočeské mládeže v orientačním běhu byli nominováni za mladší dívky Kristýna Zábranská (3. ZŠ), starší dívky Kateřina Ježková (3. ZŠ), Eva Müllerová (gym.) a za starší chlapce Ondra Ježek (gym.). Vynikajícího výsledku dosáhla mládež ve štafetách, kde smíšené štafety mladších žáků obsadily 3. místo a smíšené štafety starších žáků obsadily 4. místo.

Většina dětských členů SKOB Slaný navštěvuje nejen 3. ZŠ a gymnázium ale i ostatní školy. Mnozí z nich dosahují výborných výsledků v oblastních soutěžích v orientačním běhu, ti nejlepší bodují i v republikových soutěžích.

Zveme všechny zájemce, kteří by se chtěli dozvědět něco víc o orientačním běhu a třeba si i vyzkoušet tento sport „v praxi“ na Dny orientace, které pořádá SKOB Slaný ve středu 19. října 2011 mezi 14 a 17 hodinou v lesoparku Háje ve Slaném. Bližší informace naleznete v průběhu října na našich webových stránkách: www.skobslany.unas.cz.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
trénink před krajským kolem Přeboru škol
Kliknutím zvětšit
trénink před krajským kolem Přeboru škol
Kliknutím zvětšit
krajské finále PŠ
Kliknutím zvětšit
krajské finále PŠ
Kliknutím zvětšit
celostátní finále PŠ
Kliknutím zvětšit
celostátní finále PŠ
Kliknutím zvětšit
LODM - výběr středočeské mládeže
Kliknutím zvětšit
LODM - 3. místo ve smíšených štafetách

10. 10. 2011, 07:04
Helena Zemková, Vladimír Němec


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Ferdinand
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát