Dnes je čtvrtek 25. dubna 2024 Přesný čas: 00:00:00

E-mail: h.zemkova@seznam.cz
Předseda klubu: Ludmila Hrdličková
Trenér dětí a mládeže: Martina Ježková"

Školy a orientační běh

Na začátku nového školního roku bychom se chtěli na chvíli ohlédnout za uplynulým školním rokem. Na jaře a začátkem léta 2011 proběhlo několik zajímavých soutěží v orientačním běhu, do kterých se zapojili žáci a žákyně slánských škol.

Členové slánského sportovního klubu orientačního běhu (SKOB Slaný) v čele s panem Emilem a Lubošem Zábranskými společně s paní Renatou Dulákovou ze 3. ZŠ a panem RNDr. Vladimírem Němcem z Gymnázia V.B.T. Slaný vybrali a připravili školní mládež na krajské kolo celorepublikové soutěže s názvem „Přebor škol“. Krajské kolo proběhlo 19. května v lesoparku Hvězda v Praze. V kategorii základních škol II. stupeň zvítězilo gymnázium těsně před 3. ZŠ Slaný. V kategorii středních škol rovněž vyhrálo slánské gymnázium.

Díky vítězství v krajském kole postoupili žáci a žákyně gymnázia do celorepublikového finále, kde reprezentovali celý Středočeský kraj.  Finále se konalo začátkem června ve Vsetíně. V kategorii základních škol získali 6. místo, což je nejlepší výsledek středočeských škol v historii soutěže. Nejlepšího výsledku v jednotlivcích dosáhl Ondra Ježek, který po vítězství v krajském kole získal zlatou medaili i v celostátním finále.

Další velice významnou událostí byla účast naší slánské mládeže na „V. letní olympiádě dětí a mládeže“, která se konala v předposledním školním týdnu v Olomouci. Do výběru středočeské mládeže v orientačním běhu byli nominováni za mladší dívky Kristýna Zábranská (3. ZŠ), starší dívky Kateřina Ježková (3. ZŠ), Eva Müllerová (gym.) a za starší chlapce Ondra Ježek (gym.). Vynikajícího výsledku dosáhla mládež ve štafetách, kde smíšené štafety mladších žáků obsadily 3. místo a smíšené štafety starších žáků obsadily 4. místo.

Většina dětských členů SKOB Slaný navštěvuje nejen 3. ZŠ a gymnázium ale i ostatní školy. Mnozí z nich dosahují výborných výsledků v oblastních soutěžích v orientačním běhu, ti nejlepší bodují i v republikových soutěžích.

Zveme všechny zájemce, kteří by se chtěli dozvědět něco víc o orientačním běhu a třeba si i vyzkoušet tento sport „v praxi“ na Dny orientace, které pořádá SKOB Slaný ve středu 19. října 2011 mezi 14 a 17 hodinou v lesoparku Háje ve Slaném. Bližší informace naleznete v průběhu října na našich webových stránkách: www.skobslany.unas.cz.