Dnes je sobota 27. dubna 2024 Přesný čas: 00:00:00

E-mail: antonin.vilde@seznam.cz
Předseda klubu: Václav Šrámek
Plochodrážní klub v AČR

Finále MČR dvojic-Liberec 8.8.09

Finále MČR dvojic 2009 zná letošního mistra. Drama ze vším co plochodrážní sport může nabídnout přinesl letošní mistrovský finalový mitink dvojic v sobotu 8.8.09 v Liberci. Samotnému finále předcházela kvalifikace o tři volná místa ve startovní listině závodu, značná ner- vozita zapříčinila celou řadu pádů naštěstí bez vážnějších následků. O vítězi kvalifikace rozhodl los, z prvního místo postoupil tým ZP Pardubice, PDK Mšeno bylo druhé ( oba14b.) a třetí pár DaK Jablonec získal 9b. Ve finalové části závodu se vše odvíjelo podle představ favoritů, ve skupině A zvítězil domácí GRS Liberec ze ziskem 25b., druhé místo zaručující postup do bojů o medaile si zajistil HBC Vrátes Team z 22ti body když dokázali porazit Liberec v poměru 5:4. Vítězem skupiny B se stal tým AK Slaný z 27b. o maximální bodový příděl je v osmé jízdě připravili jezdci Speedway klubu Miletice, ty ovšem v rozjíšce č.12 opustilo sportovní štěstí, nejprve po startu v prvé zatáčce havaroval březolupský Gavenda a způsobil tak pád i Kamila Pulczynkého, v opakovaném startu opět úřadoval Martin Gavenda ve výjezdu z druhé zatáčky sestřelil Pulczynského neovladatelný motocykl Březolupského závodníka dříve než opustil ovál a skončil v hledičti zasáhl v plné rychlosti do vedoucího Mateusze Lamkowského ten po těžkém pádu byl převezen do nemocnice z frakturou levého zápěstí a pravého malíčku. Otřesený Pulczynsky zbylé jízdy sportovně dokončil sám. Postup z této skupiny si z druhé pozice z 24b. zajistilo duo ZP Parbubice. Semifinále č.1 přineslo vítěství Liberce v poměru 7:2 nad ZP, druhé semifinále skončilo stejným výsledkem ve prospěch AK Slaný nad HSC Vrátec. Třetí místo si po zásluze taktickou jízdou zajistili jezdci HBC Franc-Wolff když porazili pár A.Dryml-Suchánek v poměru 5:4. Finalová jízda přinesla skvělý start domácího Walaska ten způsobem start-cíl udržel za svými zády dalšího účastníka Grand Prix Ulamka, jelikoš Liberecký Vaculík projel na třetí pozici a Málek cíl neviděl radovali se z mistrovského titulu závodníci GRS Liberec. Pořadí MČR dvojic 2009 1. GRS Liberec - Vaculík-Walasek 2. AK Slaný - Málek-Ulamek 3. HBC Vrátec - Franc- Wolff 4. ZP Pardudice - A.Dryml-Suchánek 5. PSK Olymp - Kůs-Tomíček 6. DaK Jablonec - Šitera-Simota 7. PDK Mšena - Kosciuch-Jaroš 8. MITAS Březolupy - Gavenda-Weis 9. PRO-TEC SK Miletice - Lamkowski-Pulczynski 10.PK Plzeň - Hádek-Holub