Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 30. května 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Gymnázium V.B.Třebízského

Fakultní škola UK v Praze, Přírodovědecké fakulty
Smetanovo náměstí 1310, 274 01 Slaný
Tel.: 312 522 264, fax: 312 521 342
E-mail: gymslany@centrum.cz,    www.gymslany.cz
Ředitel: RNDr. Milan Dundr, CSc., zástupce ředitele: RNDr. Vladimír Kulich,
výchovný poradce: Mgr. Pavel Novák

Sportovní klání mezi českým a německým gymnáziem

Pravidelně dvakrát ročně se už několik let koná sportovní střetnutí mezi žáky Gymnázia Václava Beneše Třebízského ve Slaném a gymnáziem v bavorském městě Pegnitz. Na podzim byli němečtí žáci u nás a 19. a 20. března se konalo odvetné setkání v Pegnitz. Věřili jsme, že navážeme na podzimní úspěch.

Do Bavorska se vypravilo 47 žáků za doprovodu čtyř profesorů. Přestože cesta byla trochu únavná, před gymnáziem v Pegnitz jsme z autobusu vystupovali s nadšením a očekáváním. Ovšem tato euforie poněkud opadla, když se na nebi začala objevovat hrozivá mračna. Představovali jsme si, jak začne strašně pršet. První střetnutí v kopané mělo totiž probíhat na otevřeném hřišti. Pegnitzští však trvali na tom, že se fotbalové utkání bude hrát venku. O futsalu v tělocvičně nechtěli ani slyšet. Nezbývalo nic jiného než se podřídit.

Nejprve na hřiště nastoupily dívky, ale i když se v průběhu zápasu počasí umoudřilo, ani to nám nepomohlo k vítězství. Potom ke hře nastoupilo mužstvo chlapců. Snažili se ze sebe dostat to nejlepší. Zápas byl velice dramatický, ale pro nás neskončil úspěšně. Po prvním sportovním dni Pegnitz vedlo 2:0.

Druhý den ráno se začalo volejbalem. Smůla. Ze tří setů děvčata nevyhrála ani jeden a celkové skóre Němců vzrostlo na 3:0. Pak jsme se ale konečně dočkali! Chlapci zvítězili ve volejbale 2:1 na sety a měli jsme možnost radovat se i v dalším zápase, kdy naše basketbalistky zvítězily sice těsně, ale zvítězily!

Ovšem pak přišla na řadu házená. Němci jsou v ní opravdu dobří a my jsme věděli, že nemáme moc šancí. Oni mají totiž v této hře velké zkušenosti. I když jsme bojovali ze všech sil, chlapci i dívky v obou zápasech podlehli. Poslední zápolení ale splnilo všechna naše očekávání. Slánští chlapci v basketbalovém utkání deklasovali německé hráče vynikajícím výsledkem 94:43.

Bohužel se nám nepodařilo zopakovat celkové podzimní vítězství a skóre všech zápasů nesmlouvavě potvrdilo vítězství Němců v poměru 5:3. I když jsme byli poraženi, všichni jsme se ze sportovní výměny s naším partnerským gymnáziem v Bavorsku vraceli spokojeni. Vždyť není vždy důležité zvítězit, ale potkávat se s přáteli a upevňovat vztahy mezi mládeží různých zemí.


Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Fotbalistky bojovaly jako o život
Kliknutím zvětšit
Naše a německé fotbalistky
Kliknutím zvětšit
Ve víru boje

13. 04. 2009, 10:17
Jana Trojanová, Šárka Smolková; Foto: Magdaléna Staňková


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Ferdinand
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.40%

Spíše ano
graf

17.76%

Spíše ne
graf

15.23%

V žádném případě
graf

23.62%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2765
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát