Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 26. května 2024 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

NOVÉ AUTOCENTRUM NEVECOM KLADNO

Americká 2736 (vedle hypermarketu TESCO), Kladno, www.nevecom.cz
Tel.: 312 685 140, 312 661 144
E-mail: sekretariat@nevecom.cz Autorizovaný prodejce a servis osobních a užitkových vozidel zn. ŠKODA, RENAULT a DACIA. Otevírací doba: Po - Pá 07.00 – 18.00, So 08.00 – 12.00 "

INFORMACE O ČÍNSKÝCH PLAGIÁTECH

NEDEJTE JIM ŠANCI – FALZIFIKÁTY BRZDOVÝCH DESTIČEK NA VOZY FABIA A OCTAVIA

(využito materiálu z AutoEXPERT 05.2011).

Informace o padělcích brzdových destiček na vozy Škoda. Jde o výrobky čínské provenience, dodané v obalech nedovoleně napodobujících vzhled balení Škoda originálních dílů. V následujícím článku přinášíme výsledky testování těchto destiček.

Destičky byly v nezávislé zkušebně TÜV SUD Czech podrobeny tzv. AMS testu, kdy se plně zatížené vozidlo brzdí desetkrát za sebou z rychlosti 100 km/h do zastavení. Test byl proveden s vozidlem Škoda Fabia Combi 1,2 TSI/ 77 kW. Výsledky testu ukázaly významné odlišnosti padělků od brzdových destiček z nabídky Škoda originálních dílů.

Brzdná dráha

Brzdové destičky z nabídky Škoda originálních dílů vykazovaly při všech deseti zabrzděních téměř stejné brzdné dráhy. Čínské padělky vykázaly prodloužení brzdné dráhy až o 52 %. Prodloužení brzdné dráhy přitom narůstalo již od čtvrtého zabrzdění. Brzdná dráha padělků byla delší než u originálních brzdových destiček při čtvrtém zabrzdění o 7,4 m, při desátém zabrzdění o 15,6 m. Při posledním zabrzdění se již vlivem změny vlastností padělaných brzdových destiček propadl brzdový pedál až na podlahu.

Teplota brzdových kotoučů

Teplota kotoučů při zkouškách brzdových destiček čínské produkce přesáhla povolenou hodnotu 700 °C. Teplo se dále přenáší do brzdové kapaliny, která se může začít vařit, což může vést ke kompletnímu výpadku brzd.

Zahoření

Při opakovaném brzdění vozidla osazeného destičkami z čínské produkce docházelo od šestého zabrzdění k vývinu dýmu a od sedmého zabrzdění k samovznícení s následným velmi intenzivním hořením, které se další jízdou jen velmi obtížně a zdlouhavě zhášelo.

Stav destiček po zkouškách

Během zkoušek se z destiček čínské provenience odpařila část pojiva a na některých bylo zjištěno destruktivní poškození.

Závěr

Padělané brzdové destičky zabalené do obalů napodobujících vzhled balení Škoda originálních dílů navozují dojem, že jde o Škoda originální díly. Jedna série čínských padělků byla dokonce zkopírována včetně označení a uvedení země původu „Německo“. Na první pohled se tak padělek vydával za originál se snahou oklamat spotřebitele. S ohledem na zjištěné kvalitativní rozdíly čínských destiček od skutečného Škoda originálního dílu je v případě jejich použití na vozech Škoda ohrožena nejen bezpečnost posádky vozu, ale i ostatních účastníků silničního provozu.

TEXT: Václav Šolc FOTO: TÜV SUD CzechTÜV SUD Czech

■ Při zpracování bylo použito materiálů společnosti Škoda Auto.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
hořícíbrzdy

21. 07. 2011, 12:50
PN


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Valdemar
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.25%

Spíše ano
graf

17.61%

Spíše ne
graf

15.26%

V žádném případě
graf

23.87%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 3066
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát