Dnes je pátek 19. dubna 2024 Přesný čas: 00:00:00

Tel. : +420 312 526 119, fax: +420 312 526 119
Fotbalový oddíl

Slánští nadělili Berounským osm gólů

Pohár ČMFS: SK Slaný – Český Lev-Union Beroun 8 : 0 (2 : 0)

Hráči Slaného od úvodních minut zápasu zatlačili svého pohárového soupeře do defenzívy. Berounští se jen sporadicky dostávali za půlící čáru a brankáře Sábla za celý zápas prověřili jen minimálně, většinou zasahoval jen proti centrovaným míčům. Prvních patnáct minut naši hráči ze své územní převahy nevytěžili nic a vysloužili si z lavičky kritiku domácího kouče. Chyběla střelba. Jediným hráčem, který vystřelil na bránu byl bek Hrdlička, jeho střela však skončila na tyči. Po čtvrthodině hry se déšť změnil v liják, nechyběly kroupy a hromobití a tak rozhodčí Berovič poslal hráče do kabin. Nehrálo se asi osm minut. Hráči Berouna se poprvé dostali na naši polovinu asi v 19.minutě, jenže z následujícího protiútoku a po zmatku ve svém pokut. území poprvé inkasovali. Důrazem se prosadil Cimrman. V 28.minutě zahrával trestňák Hrdlička po faulu na Mrštinu, obstřelil zeď, ale hostující gólman pěkným zákrokem míč vyrazil. Ve 30.minutě se prosadil Mrština, zpracoval přihrávku na prsa a technicky přehodil brankáře. Pohlednou akci jsme viděli ve 42.minutě, když Husárek chytře pustil míč nabíhajícímu Taušovi, na jeho prudký centr skákal Hořejší, ale hlavou netrefil tak, jak by si představoval a poslal míč těsně mimo. Druhý poločas se hrál za stálého deště, hned v jeho úvodu byl faulován Cimrman a TK zahrál Hrdlička skvěle – míč poslal technickou střelou do šibenice a nedal brankáři šanci. V 53.minutě střídá Dudáček Pešku. V 58.minutě se po zaváhání berounské obrany prosadil Hořejší a zvýšil na 4:0. Pouhé dvě minuty nato našel nádherně hlavu Hořejšího Tauš, ten ale tentokrát nedal. V 60.minutě bombu Tauše vyrazil brankář až před samotného střelce, ale ten jej ani na druhý pokus nepřekonal. V 62.minutě střídá Volf Husárka. V 68.minutě zatáhl míč po pravé straně Tauš, našel ve vápně Mrštinu a ten dopravil míč do sítě popáté. V 75.minutě si naběhl na centr Průchy Hořejší a zblízka hlavou překonal berounského gólmana. Za další dvě minuty napřáhl ke střele Průcha, jeho dělovku brankář vyrazil k Cimrmanovi a ten míč vrátil do sítě. V 80.minutě vystřelil Tauš a míč z jeho nohy skončil v šibenici berounské brány. Stanovil tak konečný výsledek 8:0, protože rozhodčí Berovič zápas raději ukončil o nějakou minutku dříve a ukončil tak berounské trápení.

Na promočeném trávníku, za stálého deště si naši hráči zahráli fotbal, nadělili svému soupeři osm branek, dobře potrénovali. Pohár ČMFS je podivná soutěž, probíhající současně s mistrovskými zápasy, nemá žádnou prestiž a kluby se k ní nestaví zrovna čelem. Z mužstva krajského přeboru našeho dnešního soupeře jsme neviděli ve Slaném ani jednoho hráče, soupeř přijel s dorostenci, doplněnými hráči béčka, hrajícího okresní přebor. Škoda, že nám výhra nepřinese tři body do tabulky, ty bychom si cenili více.

Slánští nastoupili v sestavě : Sábl – Peška, Kozelka, Hrubík, Hrdlička – Cimrman, Tauš, Průcha, Husárek – Hořejší, Mrština. Náhradníci : Kudrna, Dudáček a Volf.

30. 04. 2009, 18:38