Dnes je středa 24. dubna 2024 Přesný čas: 00:00:00

U Stadionu I, 1496, 274 01 Slaný
Tel. : +420 312 526 119, fax: +420 312 526 119
Fotbalový oddíl

SK Slaný – SK Ohnivec Městečko 2 : 2 (2 : 1)

Po vlažnějším začátku zápasu jako první zahrozili domácí hráči, Hořejší přistrčil proti noze míč Průchovi a ten vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře. Ve 14.minutě rozehrál TK Tauš na Hořejšího, ten odcentroval, ale nabíhající Husárek míč nedostihl. V následujících minutách nejprve Hořejšího bomba šla mimo a další slibnou akci Tauše odvrátili obránci na roh. Ten rozehrál Tauš a našel ideálně Hořejšího, který nezaváhal a v 17.minutě tak poslal domácí do vedení. Ve 20.minutě jsme nevyužili nepovedenou malou domů hostujícího hráče. Pohlednou akci jsme viděli v minutě 27. Hrdlička hodil po lajně dlouhý aut, Průcha se prosmýkl mezi dvěma obránci a odcentroval na zcela volného Hořejšího, který si mohl dovolit i kličku brankáři a zvýšil tak na 2:0. Až v minutě 34.se do útoku dostali také hosté, nejprve jejich bomba těsně minula Sáblovu bránu, poté dvakrát vysoko přestřelili a míč poslali až k zimnímu stadiónu. Nicméně slánští borci jejich varování nebrali vážně a závěr poločasu nebyl z naší strany herně vůbec dobrý. Ve 43.minutě ještě Sábl nadvakrát zachránil, ale v poslední minutě po chybě v obraně hosté zaslouženě snížili na 2:1.

Do druhého poločasu nastoupil místo Zímy Čablík. V 54.minutě musel opět zasahovat Sábl proti nebezpečné střele. O dvě minuty později střídá zraněného Landvojtoviče Cimrman. V 59.minutě Tauš našel z rohu opět Hořejšího, ten však dal hlavou tentokrát vyniknout hostujícímu brankáři, jenž reflexivně míč vyrazil. V 62.minutě hosté po nenápadné akci orazítkovali břevno Sáblovy brány. V 67.minutě střídá Pešku Hrubík. V 69.minutě to byli opět Tauš – centrující a Hořejší – hlavičkující, jenže míč jen olízl břevno a skončil mimo tyče. V 76.minutě po rychlé akci Hořejšího s Taušem se do slibné střelecké pozice dostal Mrština, ale netrefil bránu. Pouhé dvě minuty nato vyslal Cimrman do úniku Hořejšího, ale tomu dnes prostě hattrick souzen nebyl. Závěr zápasu byl poněkud nervózní, v 82.minutě došlo na hřišti ke strkanici několika hráčů, slánský Hrdlička skončil po ataku jednoho z hráčů soupeře na trávníku a všichni tři rozhodčí měli plné ruce práce, aby situaci vyřešili. Červenou kartu obdržel jeden z hráčů Městečka a Hrdlička byl ošetřován v zámezí. Hosté rozehráli míč, centr jsme odvrátili přímo k noze jednoho z útočníků Ohnivce a ten propálil vše, co mu stálo v cestě a vyrovnal na 2:2. V nastaveném čase atakoval nebojácně Hořejší brankáře a opět se strhla na hřišti mela, opět musela trojice arbitrů rozhánět strkající se rozkohoutěné hráče. Tentokrát nikdo červenou nefasoval a zápas se dohrál.

Plichta doma, to je další naše bodová ztráta. Mrzí dvojnásob, protože jsme ztratili vedení 2:0. Jenže v tomto zápase chvílemi opravdu fotbal plakal, my jsme nevyužili některé slibné šance a houževnatý soupeř nakonec bod za Slaného odváží a po zápase se hráči Městečka hodně radovali.

Domácí nastoupili v sestavě: Sábl – Zíma, Peška, Kozelka, Hrdlička – Landvojtovič, Průcha, Tauš, Husárek – Hořejší a Mrština. Náhradníci : Volf, Čablík, Hrubík a Cimrman.

03. 05. 2009, 20:58