Dnes je čtvrtek 28. března 2024 Přesný čas: 00:00:00

U Stadionu I, 1496, 274 01 Slaný
Tel. : +420 312 526 119, fax: +420 312 526 119
Fotbalový oddíl

Sokol Lidice – SK Slaný 3 : 5 (2 : 1)

Jak už bývá tradicí, do první šance celého zápasu se dostali slánští fotbalisté. Běžela 6.minuta zápasu, když napřáhl ke střele Hořejší, mířil však nepřesně. Domácí vyzkoušeli Sábla ve 13.minutě, když musel zasáhnout proti nebezpečné střele po zemi a míč vyrazil na roh. V 16.minutě odpískal rozhodčí nemístný komentář jednoho z našich hráčů a domácím se naskytla dobrá příležitost k ohrožení slánské branky z trest. kopu. Bombu po zemi však náš gólman reflexivně nohou vykopl z brány. Ve 22.minutě musíme střídat – Peška si obnovil zranění kolene a na jeho místo nastoupil Zíma. V 26.minutě chybujeme u postranní čáry ještě na půlce soupeře, domácí se s míčem dostali až před Sábla a nadvakrát jej překonali. O pět minut později mohl vedení domácích zvýšit Pavelec, když utekl Čablíkovi a z úhlu nastřelil tyč. Domácí nedali, tak z následného protiútoku inkasovali. To běžela minuta 32.,k bráně Lidic se probil Husárek, nahrál Hořejšímu a jeho tečovaná střela olízla tyč a šla do zámezí. Kopeme roh a Hořejší vyrovnal. Vyrovnaný stav vydržel jen 10 minut. Běžela 42.minuta zápasu, když házíme aut, ztrácíme míč na stejném místě, jako při první inkasované brance. Domácí zahrávají trestný kop téměř z půlky hřiště a na neskutečně dlouho letící centr si naběhl Pavelec a hlavou nedal Sáblovi šanci. Do kabin se jde za stavu 2:1 pro domácí. Z první čtvrthodinky druhé půle stojí za zaznamenání pouze řada tvrdých osobních soubojů, střídání na naší straně (55.minuta – Vimr za Mrštinu) a slovní přestřelka mezi rozhodčím a naším trenérem, kterou arbitr vyřešil posláním našeho trenéra „za klandr“. V 61.minutě rychlík Vimr doběhl téměř ztracený míč, špičkou kopačky jej poslal před bránu, kde byl Hořejší na svém místě a vyrovnal na 2:2. O dvě minuty později kopeme roh a Hořejší hlavou dovršil hattrick. Následně byl za své televizní svlékání dresu napomenut žlutou kartou. V 77.minutě utekl po pravém křídle Zíma a jeho prudký centr poslal zblízka jeden z lidických hráčů do vlastní sítě. Vedení 4:2 naše hráče uklidnilo a předvedli další pěkné fotbalové akce. V 82.minutě to byl Tauš, který se vyhnul ofsajdové pasti, proběhl mezi obránci a sám běžel z levé strany na bránu, před brankářem volil bodýlko k druhé tyči, jenže míč skončil těsně mimo. Parádní akci viděli nepříliš početní diváci v 84.minutě. Hořejší vybojoval míč na půlce, dopředu vyslal Průchu, ten si elegantně patičkou vyměnil míč z Volfem, který obešel domácího stopera a technickou střelou nedal domácímu brankáři žádnou šanci. Minutu před koncem hrací doby ještě domácí zaútočili po levé straně, podařilo se jim od lajny pěkně odcentrovat a hlavičkující domácí hráč snížil zblízka na konečný stav 3:5. V nastaveném čase střídá ještě Dudáček Čablíka.

Zvládli jsme zápasový souběh s naším béčkem, které bojuje o postup do okresního přeboru a pomyslné rozdělení fotbalových sil SK Slaný na dvě bitevní pole. V Lidicích se nám podařilo otočit zápas, druhá půle vyzněla jasně v náš prospěch, vyhráli jsme ji 4:1. Domácí hráči po změně stran museli hrát „do kopce“, neboť prohráli los a dalo by se říci, že naše podstatně mladší mužstvo svého soupeře doslova uběhalo. Tři body z Lidic jsou potěšující, nutně je však potřebujeme potvrdit výhrou v příštím domácím zápase proti Pavlíkovu.

Slánští přijeli do Lidic v sestavě: Sábl – Peška, Čablík, Kozelka, Hrdlička – Volf, Průcha, Tauš, Husárek – Mrština, Hořejší. Na lavičce: Dudáček a dorostenci Zíma, Vimr a Vokál.

10. 05. 2009, 12:03