Dnes je pátek 26. dubna 2024 Přesný čas: 00:00:00

U Stadionu I, 1496, 274 01 Slaný
Tel. : +420 312 526 119, fax: +420 312 526 119
Fotbalový oddíl

SK Slaný – SK Lány 2 : 1 (1 : 1)

V 5.minutě zápasu předvedli domácí hráči pěknou kombinační akci a hned z toho bylo vedení 1:0. Volf uvolnil Mrštinu a ten poslal míč obloučkem k tyči lánského brankáře. Naše radost však neměla dlouhého trvání, hosté zaútočili po pravé straně, jejich nenápadná akce zakončená dlouhým centrem a přesnou střelou volného hráče pod břevno, srovnala stav zápasu na 1:1. To běžela 8.minuta zápasu. Ve 12.minutě si pěkně vyměnili míč Mrština s Taušem, následoval cent před bránu, ale Husárek přestřelil. V 21.minutě zakončoval další naší pěknou kombinaci Volf, ale jeho technická střela šla vedle. Ve 24.minutě zazlobili hosté a Sábl během několika sekund musel dvakrát zasahovat. V 29.minutě ze slibné pozice Volf bránu přestřelil a na druhé straně o chvilku později hlavičkuje lánský útočník přímo Sáblovi do náruče. Pět minut před koncem poločasu zahrávají hosté z nebezpečné pozice TK, ale Sábla z něj vůbec neohrozili. Do druhé půle zápasu nastoupil místo Landvojtoviče dorostenec Zíma. Také po změně stran naši hráči pokračovali v zahazování šancí, nejprve přestřelil Volf, to běžela 54.minuta zápasu. Minutu nato Volfa napodobil Husárek. V 58.minutě narazil Mrština Zímovi, ale jeho střela po zemi šla metr vedle. V 74.minutě kryl brankář hostů tutovku Mrštinovi a hned poté dochází ke střídání a změně v rozestavění hráčů. Cimrman hřiště opouští, na jeho místo v útoku se posunul Husárek a do zálohy přišel Hrubík. V 80.minutě stačili lánští obránci střelu Mrštiny zablokovat. Radost nám přinesla 84.minuta zápasu, míč vybojoval Husárek, zbavil se bránícího hráče, neukvapil se se střelou, ale posunul míč Průchovi, který z první poslal míč k tyči. Skóre zápasu 2:1 už nezměnil ani Mrština, který se ocitl těsně před závěrečným hvizdem ve slibné střelecké pozici.

Získali jsme tři důležité body v zápase s posledním týmem tabulky. Výhra stála naše hráče mnoho úsilí a vynaložených sil a realizační tým mnoho nervů. Svého soupeře jsme dostali pod stálý tlak, Lány zlobili spíše z ojedinělých brejků. Naší bolestí je zakončení a proto se zrodila jen nejtěsnější výhra.

Domácí nastoupili v sestavě: Sábl – Kuhn, Kuba, Hrdlička, Landvojtovič – Volf, Tauš, Mrština, Husárek – Průcha, Cimrman. Náhradníci: Vokal, Zíma a Hrubik.

31. 05. 2009, 20:57