Dnes je pátek 29. března 2024 Přesný čas: 00:00:00

U Stadionu I, 1496, 274 01 Slaný
Tel. : +420 312 526 119, fax: +420 312 526 119
Fotbalový oddíl

SK Senomaty – SK Slaný 0 : 2 (0 : 1)

V úvodu zápasu jsme získali územní převahu, vážnější šanci nebo do zakončení jsme se však nedostali. A tak první střelu na branku vyslali domácí hráči, běžela již 12.minuta zápasu. Teprve v minutě 25. viděli diváci pěknou fotbalovou akci slánských. Průcha efektně a hlavně efektivně poslal patičkou do úniku Mrštinu, tomu se podařilo odcentrovat zprava před bránu, nabíhající Zíma ve skluzu míč minul, ale Tauš nikoliv a poslal placírou míč po zemi k tyčce brány domácích. Vedeme tak 1:0. Tři minuty nato, se do slibné pozice dostal Mrština po přesné kolmici Volfa, jenže se střelou otálel a o míč nakonec přišel. Ve 30.minutě podržel slánské brankář Sábl, když vyrazil na roh hlavičku z bezprostřední blízkosti. 38.minuta zápasu přinesla další naší velkou šanci, tentokrát promeškal vhodný okamžik ke střele Volf. Ve43.minutě vybídl Volf ke skórování opět Mrštinu, jenže náš útočník špičkou kopačky obstřelil nejen domácího brankáře, ale k naší lítosti také branku a tak míč prošel těsně kolem tyčky do autu. Po změně stran převzali iniciativu ve středu pole domácí hráči, také si vytvořili dvě, tři nebezpečné situace, jenže jim chyběla přesnost při zakončení. Slaný ohrozilo branku svého soupeře až po 12 minutách hry ve druhém poločase, kdy z dálky pálil Husárek. Jenže pak opět udeřilo. S chutí hrající Mrština vymíchal na levém křídle beka domácích, předložil před bránu míč Průchovi, jehož střelu stoper Senomat srazil k Hrubikovi a ten uklidil míč s pomocí vzdálenější tyče do sítě domácího týmu podruhé. Pak následovalo střídání hráčů, nejdříve nastoupil Cimrman místo Volfa (70.minuta), pak Kozelka místo vyčerpaného Hrubíka (74.minuta) a nakonec Lorenc vystřídal Průchu v útoku, to běžela 83.minuta. V závěru zápasu domácí hráč zcela osamocen hlavičkuje z malého vápna nad naši branku, to jsme měli velké štěstí. V poslední minutě zápasu střídající Lorenc postupoval sám na bránu, jenže místo zakončení volil přihrávku spoluhráči do ofsajdu. Na výsledku se tak již nic nemění a rozhodčí odpískal konec zápasu.

Vezeme tři body ze hřiště soupeře, to vždy potěší. V zápase dvou sousedů v tabulce,(5. a 6.místo) jsme byli tentokrát lepším celkem, stáhli jsme náskok soupeře na jeden bodík a také odskočili svým pronásledovatelům. Vyhráli jsme dva zápasy za sebou a z hráčů jakoby spadla nervozita z možného propadu v tabulce k pásmu sestupu. V Senomatech jsme podali ke spokojenosti trenéra solidní výkon

Slaňáci nastoupili v Senomatech v sestavě: Sábl – Kuhn, Hrubík, Hrdlička, Landvojtovič – Zíma, Volf, Tauš, Husárek – Mrština, Průcha. Náhradníci: Vokal, Lorenc, Kozelka a Cimrman.

08. 06. 2009, 00:20