Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 23. října 2018 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Zlonice, Komenského 305

Tel. 312 591 108, fax: 312591108
E-mail: zs.zlonice@seznam.cz, www.zszlonice.cz
Ředitel: Mgr. Jan Tůma
Zástupkyně ředitele školy: Mgr. Jana Linhartová

Projektový den na téma Velikonoce

Středeční den 27. března 2013 byl odlišný od ostatních. Uskutečnil se projektový den na téma Velikonoce. Ráno v 8 hodin se celá škola shromáždila v tělocvičně, kde byl sdělen průběh dne. Každý žák dostal velikonoční průkaz, na kterém měl čísla jednotlivých stanovišť. Celkem musely děti nasbírat 9 razítek, z toho bylo 5 povinných, které se týkaly jazyků, matematiky, přírodovědy, zpěvu, výroby velikonočních dekorací, pohybových aktivit, pletení pomlázek a dalších.

Jednotlivé třídy se proměnily v místnosti, ve kterých se tvořily kraslice, selo se obilí, barvila se vajíčka, vyráběly se různé velikonoční dekorace. Menším žákům při výrobě pomáhali učitelé a starší žáci z druhého stupně.

V matematické třídě žáci počítali slovní úlohy na velikonoční téma, skládali obrázky. Dalším povinným stanovištěm byla třída zaměřená na jazyky. Na interaktivní tabuli si žáci mohli zopakovat velikonoční symboly a zvyky. Děti si připomněly pranostiky, které jsou spojeny s pašijovým týdnem, mladší žáci si přečetli pohádku o zajíčkovi a odpovídali na otázky, vybarvovali vajíčka podle instrukcí, luštili křížovky. Ti žáci, kteří se učí anglicky, spojovali velikonoční symboly, přečetli si článek o Velikonocích v Anglii. Žáci z druhého stupně, kteří se učí německy, skládali domino, přiřazovali jednotlivé symboly k textu. Za odměnu si mohli zazpívat velikonoční písničku v němčině. Ve třídě, která byla zaměřena na přírodovědu a prvouku, děti hledaly jarní květiny, přiřazovaly zvířátka k mláďátkům, zopakovaly si roční období.

S panem učitelem Pagačem si děti zazpívaly jarní písničky. Kdo chtěl, mohl si také uplést velikonoční pomlázku. V jídelně se pekly a zdobily perníčky. Štafetový běh s pomlázkou, přenášení vajíček na určené místo, běh s vajíčkem na lžičce, hledání jarních květin, to je jen výčet činností, které mohli žáci plnit v tělocvičně.

Všechny výrobky byly vystaveny ve speciální velikonoční třídě, kterou žáci v závěru dne navštívili. Celý den se opravdu vydařil. Děti odcházely ze školy se svými výrobky a dobrou náladou.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Výtvarná dílna
Kliknutím zvětšit
Ukázka výrobků
Kliknutím zvětšit
Zakončení v TV
Kliknutím zvětšit
Výstava ve třídě
Kliknutím zvětšit
Zdobení perníčků
Kliknutím zvětšit
Přírodovědná dílna

29. 03. 2013, 11:23
Marie Provazníková


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Teodor
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

48.41%

Spíše ano
graf

17.33%

Spíše ne
graf

14.32%

V žádném případě
graf

19.93%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1229
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát