Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 2. února 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Zlonice, Komenského 305

Tel. 312 591 108, fax: 312591108
E-mail: zs.zlonice@seznam.cz, www.zszlonice.cz
Ředitel: Mgr. Jan Tůma
Zástupkyně ředitele školy: Mgr. Jana Linhartová

Zápis do první třídy

Páteční odpoledne 7. února a sobotní dopoledne 8. února patřilo na naší základní škole zápisům předškoláků do 1. tříd. Jako každý rok i letos jsme se snažili budoucím prvňáčkům připravit netradiční aktivity, na které budou moci v budoucnu vzpomínat. Naším cílem bylo předškoláky co nejpříjemněji seznámit se školou a vyzkoušet si jejich dovednosti a znalosti.

Velká část předškoláků nebyla na základní škole poprvé, protože i letos se podařilo navázat na tradici projektu "Starší učí mladší", kdy žáci naší školy navštěvují školy mateřské a zase obráceně. Během měsíce prosince a ledna nás několikrát navštívily děti ze školky a prohlédly si školu. Průvodci po škole se stali žáci osmých tříd. Předškoláci mohli nahlédnout i k letošním prvňáčkům, kde potkali nemálo svých kamarádů ze školky. Díky této tradici předškoláci lépe zvládají prvotní ostych a nemají ze školy velké obavy.

Letošní zápis byl zastřešen tématem "OSLAVA". Chodby školy byly slavnostně vyzdobeny, podobně jako tomu bývá na dětských oslavách. Během toho, co předškoláci plnili řadů rozdílných úkolů, si pedagogové pečlivě dělali poznámky o zvládání dané činnosti. Každý prošel řadou aktivit, které nenásilnou formou odhalovaly znalosti a dovednosti předškolních dětí. Podle způsobu a výsledku dané aktivity pedagogové rozpoznávali školní zralost dítěte. Předškoláci si namalovali obrázek kamaráda či kamarádky, který oslavu pořádal, vyzkoušeli si práci zmrzlináře, zahráli si zajímavé hry a také se například pokusili vyprávět příběh podle fotografií. Všechny tyto činnosti byly vytvořeny tak, aby co nejvíce vypovídaly o školní zralosti dítěte. Za každou aktivitu děti dostávaly malou odměnu. Na konci zápisu si budoucí školáci odnášeli kornout plný dobrot, pamětní list a malý dáreček.

Velké poděkování patří všem pomocníkům z řad žáků, kteří dobrovolně vypomáhali během obou dnů. Nemalé poděkování také míří do školní družiny, kde žáci s přispěním paní vychovatelek vyrobili upomínkové předměty a postarali se o výzdobu školy. Za pořízení malých dárečků velmi děkujeme Městysu Zlonice. A samozřejmě děkujeme také všem pedagogům, kteří se aktivně zápisu zúčastnili.

Zápisu se zúčastnilo 52 předškoláků, z toho u 12 rodiče zažádali o odklad školní docházky a na doporučení pedagogů některým z nich byla nabídnuta možnost docházky do přípravné třídy zdejší školy, která je ale podmíněna návštěvou pedagogicko-psychologické poradny.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit

19. 02. 2014, 19:30
Mgr. Veronika Pláničková


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Blažej
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.17%

Spíše ano
graf

17.86%

Spíše ne
graf

15.37%

V žádném případě
graf

23.60%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2687
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát