Klikněte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je neděle 29. ledna 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Zlonice, Komenského 305

Tel. 312 591 108, fax: 312591108
E-mail: zs.zlonice@seznam.cz, www.zszlonice.cz
Ředitel: Mgr. Jan Tůma
Zástupkyně ředitele školy: Mgr. Jana Linhartová

Mobilní planetárium

Po velmi povedeném projektovém dnu jsme před Velikonocemi ve škole přivítali mobilní planetárium. Jedná se vlastně o velký mobilní stan, na jehož vnitřní straně kupole je speciální promítací plátno, na které jsou promítány filmy a evokuje se tak 3D zážitek. Žáci film sledují vleže, čímž dochází ke spojení vzdělávacího a relaxačního prvku. Na projekci jsme do školy pozvali i děti z MŠ Dřínov, MŠ Zlonice a ZŠ Vraný.

Promítané filmy byly vybírány podle věku dětí. Nejmenší děti sledovaly kreslený příběh Jak měsíc putoval ke Slunci na návštěvu a pohádkovou formou se mohly seznámit s tím, proč Měsíc mění na nebi svůj tvar, co je to souhvězdí apod. Soudě podle slziček v očích a proseb o další promítání se film dětem z mateřských školek moc líbil. Pro děti z 1. – 3. tříd byl připraven film Astronomie pro děti – pohádkové cestování sluneční soustavou kouzelným raketoplánem. Na cestě se dozvěděly mnoho zajímavého o Slunci i o planetách naší soustavy. Příběhem je provázel trpaslík Zvídálek a Vševěd, díky nim se děti mohly podívat na Venuši, Mars nebo třeba na Saturn. Starší žáci se prostřednictvím filmu Původ života podívali do dávné historie vesmíru - od Velkého třesku a vzniku solárních systémů až k prvopočátkům Země a vzniku prvních forem života. Mohli tak sledovat fascinující rozmnožování bakterií či zvětšenou strukturu DNA, která je základem života.

Promítání mělo u dětí všech věkových kategorií velký ohlas a my doufáme, že se příjemnou a nenásilnou formou dověděly něco nového a zajímavého.

18. 05. 2014, 20:02
Ing. Jana Lišková


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Robin
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.20%

Spíše ano
graf

17.80%

Spíše ne
graf

15.38%

V žádném případě
graf

23.61%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2685
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát