Kliknte zde
Dobrý den, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 19. ledna 2021 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Zlonice, Komenského 305

Tel. 312 591 108, fax: 312591108
E-mail: zs.zlonice@seznam.cz, www.zszlonice.cz
Ředitel: Mgr. Jan Tůma
Zástupkyně ředitele školy: Mgr. Jana Linhartová

Zahájení školního roku 2014/2015

Již tradičně jsme ve zlonické škole zahájili nový školní rok několika novinkami. Trochu netradiční však bylo, kde tentokrát zahájení proběhlo. Místem setkání žáků, rodičů, učitelů i ostatních zaměstnanců školy byl totiž prostor u horolezecké stěny. Ta se stala horkou a vítanou novinkou letošního školního roku. Díky společnosti Ekcer s.r.o. a jejímu jednateli Ing. Eduardu Andrášimu i díky Ing. Ivanu Husákovi má nejen škola, ale i zlonická veřejnost možnost dalšího sportovního vyžití. Hodnota takové stěny se pohybuje kolem 300 000,- Kč a my bychom neměli šanci ji získat, kdybychom ji od výše jmenovaných nedostali prakticky darem. Vedení školy jim touto cestou ještě jednou děkuje. Bylo milé pozorovat nadšení v očích žáků a tatínků, kteří se na školní dvůr, kde je stěna nainstalována, přišli podívat. Pan učitel Pagač se svým kamarádem panem Fornůskem ošetřili stěnu barevným ochranným nástřikem, nainstalovali horolezecké úchyty a připravili vše potřebné tak, aby 1. září mohli první žáci všem přítomným předvést, jak to na takové horolezecké stěně vlastně funguje. Aby neměly o své děti obavu ani přítomné maminky, vybral pan Pagač tři děti z prvního stupně, které šplhání k metě předvedly. Všichni jsme měli možnost se přesvědčit, že nikomu nebezpečí nehrozí, horolezci jsou skutečně dobře jištěni a i takhle malé děti hravě zvládnou zdolat výšku deseti metrů. Závěrečný potlesk byl věnován nejen malým horolezcům, byl věnován každému, kdo se na instalaci stěny jakýmkoli způsobem podílel.

V projevu ředitele školy Mgr. Jana Tůmy však zaznělo i další poděkování. Mířilo k našemu zřizovateli, Městysu Zlonice. Díky jeho zájmu o školu se v letošním roce nemusíme obávat zimy. Konečně máme v celé budově nová okna a škola je zateplena dobrou izolací a novou fasádou. Čeká nás ještě rušný podzim, protože dotace v hodnotě přibližně milionu korun bude věnována dostavbě rozestavěné části školy.

V neposlední řadě za celou školu děkujeme obcím Šlapanice, Jarpice, Poštovice, Dřínov a Královice, neboť díky jejich finanční podpoře a díky šikovnosti našeho školníka pana Štáhlíka jsme zrekonstruovali pět tříd - vyměnili jsme nevyhovující osvětlení, vymalovali a vybavili je novými skříněmi.

V novém školním roce také zahajujeme nový projekt podpořený Evropskou unií „Rozvoj škol na území obce s rozšířenou působností Slaný.“ Díky němu získáme moderní ICT vybavení, ale především asistenta pedagoga, lektory domácí přípravy, externí služby speciálního pedagoga a školního psychologa. Na projektu spolupracuje deset základních škol Slánska.

Je toho hodně, čím se naše základní škola může chlubit. Přejme si, aby nás elán vymýšlet a dělat stále něco nového neopustil a aby nám zřizovatel i sponzoři zůstali stále nakloněni.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit
Kliknutím zvětšit

01. 09. 2014, 21:47


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Ilona
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

45.01%

Spíše ano
graf

17.45%

Spíše ne
graf

14.06%

V žádném případě
graf

23.48%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2006
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát