Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 16. ledna 2019 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Zlonice, Komenského 305

Tel. 312 591 108, fax: 312591108
E-mail: zs.zlonice@seznam.cz, www.zszlonice.cz
Ředitel: Mgr. Jan Tůma
Zástupkyně ředitele školy: Mgr. Jana Linhartová

HALLOWEEN VE ŠKOLE

Možná si říkáte, proč bychom u nás měli slavit Halloween, když už léta „slavíme“ Dušičky. Vždyť tenhle svátek má tradici v Anglii a USA, ne v Čechách… Vězte, že to není tak docela pravda.

Halloween je svátkem, který na našem území slavili již Keltové. Nazývali ho Samhain. Byl hranicí mezi létem a zimou, pro Kelty byl začátkem nového roku a byl vnímán také jako doba, kdy se stírá hranice mezi světem živých a mrtvých. Věřilo se, že se duše zesnulých v tento čas vracejí na zemský povrch a živí mohou navštívit podsvětí. Není to tedy čas určený jen ke vzpomínkám, ale také čas radosti a setkávání se s „duchy“. A když už se s nimi máme sejít, proč ne v kostýmu, který k duchařské atmosféře patří?

Rozhodli jsme se, že i v naší škole vypukne halloweenský rej, ale kvůli infekčnímu onemocnění ve škole jsme akci museli bohužel zrušit. Jenže děti si už doma chystaly masky a převleky a jejich zklamání bylo veliké. Těšily se, že se přestrojí, budou „strašit“ a ještě si užijí spoustu legrace…a teď konec?! Proto jsme se domluvili a v některých třídách na 1. stupni Halloween uspořádali.

Na oknech stály dýně, které si děti samy v hodinách výtvarné výchovy vyřezaly, z nástěnek shlížela všelijaká strašidla, zněla strašidelná hudba, šeptala se zaklínadla…. Po chodbách se od rána proháněly čarodějnice, duchové, kostlivci a jiné příšery, které ve svých třídách tančily, soutěžily, zpívaly a všemožně řádily tak, že se jim vůbec nechtělo jít domů a být zase normálními dětmi. A protože k Halloweenu patří i sladkosti a jiné dobroty, někteří měli možná i trošku bolavá bříška.

Abyste viděli, že si děti opravdu užívaly (a nutno podotknout, že paní učitelky řádily s úplně stejným nadšením), prohlédněte si fotky na školním webu. Uvidíte, že Halloween je opravdu hlavně o radosti, legraci a společných zážitcích.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Hallowen 2
Kliknutím zvětšit
Hallowen 3

21. 12. 2009, 10:36
Mgr. Lenka Fialová


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Drahoslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

47.58%

Spíše ano
graf

17.58%

Spíše ne
graf

14.17%

V žádném případě
graf

20.68%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1320
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát