Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 23. října 2018 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Zlonice, Komenského 305

Tel. 312 591 108, fax: 312591108
E-mail: zs.zlonice@seznam.cz, www.zszlonice.cz
Ředitel: Mgr. Jan Tůma
Zástupkyně ředitele školy: Mgr. Jana Linhartová

Budoucí prvňáčci si hráli ve zlonické škole na řemesla

Ve Zlonicích je zvykem zapisovat budoucí prvňáčky v prvním termínu zápisů. Bylo tomu tak i letos, zapisovali jsme hned 15. a 16. ledna.

Chtěli bychom, aby se dětem ve škole líbilo, a proto už 7. ledna dopoledne, tedy s velkým předstihem, paní učitelka Blanka Zelenková se svými deváťáky a společně s vedoucí vychovatelkou školní družiny Milenou Kupcovou seznámily s naší školou děti z MŠ Dřínov a z MŠ Zlonice. Děvčata z deváté třídy je zavedla do současných prvních tříd, kde budoucí žáčci viděli, jak už umějí jejich starší kamarádi číst, psát a počítat. Zazpívali si společně i písničku. Děti se seznámily také s celou budovou školy, viděly například tělocvičnu, ředitelnu a některé třídy. Ve školní jídelně všichni ochutnali, jak skvěle vaří naše paní kuchařky. Když se posilnili výborným pudinkem a čajem, vyzkoušeli si ještě práci s interaktivní tabulí. Kouzla na tabuli se jim moc líbila, i když někteří na ni sotva dosáhli. Na závěr si s dětmi paní vychovatelka Kupcová pohrála tak, jak si obvykle hrají ve školní družině, a předala dětem dárky, které pro ně vyrobili ve školní družině jejich starší kamarádi.

V pátek 15. ledna opět děti očekávali jejich starší kamarádi, tentokrát hlavně členové žákovského parlamentu. Ti s vyučujícími prvního stupně připravili osm stanovišť, která představovala vždy jedno řemeslo. Na každém stanovišti byli pokaždé jeden nebo dva členové parlamentu v příslušném kostýmu řemeslníka s typickými pomůckami pro dané řemeslo. Na budoucího žáčka čekala také jedna paní učitelka, která s ním navštívila všechny řemeslníky. Adept na prvňáčka dostal obálku se svým jménem a s fotografií naší školy. Do obálky si pak přidával obrázek řemeslníka, u něhož se mu povedlo splnit zadané úkoly. Například u kominíka stavěl komín z určitého počtu barevných kostek. Paní učitelky tady hravou formou zjistily, zda dítě zná barvy, do kolika umí počítat, zda ví, kde je nahoře, dole, vlevo, nebo vpravo. Zatímco dítě plnilo úkoly, rodiče zapsali svého potomka do úředních papírů. Na závěr byli budoucí prvňáci dekorováni odznakem s obrázkem zlonické školy a stužkou s nápisem Jsem budoucí školák.

Do školy jsme zapsali 34 žáčků, rodiče 4 žáků žádají o odklad školní docházky. Rodiče pěti dětí, které spadají do spádového obvodu naší školy, se rozhodli zapsat své děti do slánských škol. Do naší školy se zase naopak přihlásily 3 děti z jiných spádových obvodů. Několik dětí, které měly přijít k zápisu, bohužel nedorazilo a jejich rodiče ani nepovažují za vhodné škole sdělit, kam hodlají své dítě zapsat. Možná netuší, že je to jejich zákonnou povinností.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
MŠ u interaktivní tabule
Kliknutím zvětšit
Na farmě
Kliknutím zvětšit
Svačina ve školní jídelně
Kliknutím zvětšit
U kominíka
Kliknutím zvětšit
V obchodě

26. 01. 2010, 13:47
Mgr. Věra Nídrová


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Teodor
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

48.41%

Spíše ano
graf

17.33%

Spíše ne
graf

14.32%

V žádném případě
graf

19.93%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1229
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát