Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 16. ledna 2019 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Zlonice, Komenského 305

Tel. 312 591 108, fax: 312591108
E-mail: zs.zlonice@seznam.cz, www.zszlonice.cz
Ředitel: Mgr. Jan Tůma
Zástupkyně ředitele školy: Mgr. Jana Linhartová

Modernizace výuky prostředky ICT

Najít v dnešní době základní školu, která má dostatek finančních prostředků na nové výukové materiály či modernější vybavení učeben je téměř nadlidský úkol. Peněz ve školství je málo a prostředky, které školy každoročně obdrží na veškerý svůj provoz, jsou značně omezené. Na každé škole se tak najde více či méně rozsáhlý seznam věcí, které by ještě bylo dobré pořídit, zrekonstruovat. S touto situací se lze buď smířit a danému stavu se přizpůsobit, nebo se školy musí samy aktivně snažit získat finanční prostředky i z jiných zdrojů.

Touto cestou se vydala i ZŠ Zlonice. Již v minulých letech získala dotaci na projekt „Krajina za školou“, díky níž obdržela například digitální fotoaparát, notebooky a software umožňující žákům naučit se pracovat s digitální fotografií. V letošním roce využila možnost získat finanční prostředky z fondů Evropské unie. Na základě projektu, který zpracovalo vedení školy, byla zlonické škole schválena žádost o grant na projekt s názvem „Modernizace výuky prostředky ICT“.

Podstatou celého projektu je vytváření interaktivních prezentací pro výuku. Jedná se o prezentaci učiva zajímavou, zábavnou a hravou formou pomocí interaktivních tabulí. V současné době jsou v ZŠ Zlonice k dispozici dvě takovéto tabule a díky grantu přibudou další čtyři, což umožní pedagogům podstatně zvýšit množství učiva, které mohou dětem prezentovat mnohem přitažlivější formou. Kromě čtyř nových interaktivních tabulí získá škola díky grantu také veškeré technické zázemí, které je nutné k provozu těchto tabulí – datové projektory, notebooky atd.

Možnosti práce s interaktivními tabulemi jsou opravdu široké, ale aby skutečně plnily svoji funkci, je nutné pro ně vytvořit vhodné výukové materiály (prezentace učiva, kvízy, pracovní listy…). Vytváření těchto materiálů je úkolem vybraného týmu pedagogů ZŠ Zlonice. Ti budou v průběhu dvaceti měsíců vytvářet prezentace pro žáky 1. i 2. stupně pro výuku Prvouky, Přírodovědy, Vlastivědy, Českého jazyka, Anglického jazyka, Německého jazyka, Občansko-rodinné výuky a Ekologie. Veškeré finálně vytvořené výukové materiály budou následně zveřejněny na webu, a tudíž budou k dispozici i ostatním školám, které je mohou použít při výuce nebo se jimi jen nechají inspirovat.

Celý projekt, který ZŠ Zlonice zahájila 1.2.2010, má jeden hlavní cíl – umožnit žákům získávat vědomosti a dovednosti potřebné pro jejich budoucí život tak trochu jinou, modernější, zábavnější formou.

20. 04. 2010, 09:22
Mgr. Martina Hrdličková, ZŠ Zlonice


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Drahoslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

47.58%

Spíše ano
graf

17.58%

Spíše ne
graf

14.17%

V žádném případě
graf

20.68%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1320
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát