Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 16. ledna 2019 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Zlonice, Komenského 305

Tel. 312 591 108, fax: 312591108
E-mail: zs.zlonice@seznam.cz, www.zszlonice.cz
Ředitel: Mgr. Jan Tůma
Zástupkyně ředitele školy: Mgr. Jana Linhartová

Den Země v ZŠ Zlonice II.

Každý rok se naše škola zapojuje do oslav Dne Země. Letos jsme již potřetí připravili program pro žáky 1. stupně. Chtěli jsme děti seznámit s negativními dopady lidské činnosti na životní prostředí (plýtvání energií, vodou a potravinami; problematika odpadků; nevhodné chování v přírodě) a zároveň je motivovat ke změně špatných návyků. Celý program byl připraven jako zvláštní mise pro speciální agenty.

Akce začala již v úterý 20. dubna, kdy děti obdržely výzvu k záchraně planety Země. Součástí zprávy byl i popis šesti nebezpečných bytostí (Bordelář, Plýtvač, Tyran, Grínhorn, Sobec, Kazisvět).Ve středu 21. dubna ráno jsme společně vyrazili k novému rybníku. Děti se rozdělily do smíšených skupinek, kde byl vždy jeden zástupce z každého ročníku. První část programu probíhala jako zkouška znalostí přírody (poznávání rostlin a živočichů, zkouška hmatu a sluchu) a procházel jí každý sám. Po splnění těchto úkolů získaly děti průkazy „Strážce Země“ a kartičku do další hry. V té se setkávaly s jednotlivými postavami, které hráli učitelé prvního stupně. Děti shlédly na každém stanovišti úvodní scénku. Poté se snažily postavě ukázat, jak svým chováním přírodě škodí. A nebylo to vždy lehké. Přesvědčit sobce, aby nemyl auto v rybníce, bordeláře naučit třídit odpadky a tyranovi vysvětlit, čím má krmit lišku, vyžadovalo nejen znalosti přírody, ale také jazykové dovednosti. Za každý úspěšně provedený úkol dostaly děti barevnou stužku na kartičku s obrázkem planety Země. Po skončení mise, měli tedy všichni „Strážci Země“ svoje karty pěkně ozdobené. Do školy se děti vracely s nevšedními zážitky a vyprávěly si, co u které postavy zažily. V následujících dnech jsme s dětmi celý program zhodnotili. Objevovali jsme vlastnosti jednotlivých bytostí u sebe a hledali řešení, jak to změnit. A o to vlastně celou dobu šlo. Začít u každého jednoho z nás, protože každý (i ten nejmenší prvňáček) může pomoci naší planetě Zemi.

Na závěr bych ráda poděkovala všem vyučujícím a žákům 9. ročníků, kteří se tohoto projektu účastnili a i přes nepřízeň počasí vytvořili pro děti poutavý program.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Bordelář
Kliknutím zvětšit
Grínhorn
Kliknutím zvětšit
Kazisvět
Kliknutím zvětšit
Plýtvač
Kliknutím zvětšit
Sobec
Kliknutím zvětšit
Tyran

03. 05. 2010, 12:09
Mgr. Hana Srbková


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Drahoslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

47.58%

Spíše ano
graf

17.58%

Spíše ne
graf

14.17%

V žádném případě
graf

20.68%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1320
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát