Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 23. října 2018 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Zlonice, Komenského 305

Tel. 312 591 108, fax: 312591108
E-mail: zs.zlonice@seznam.cz, www.zszlonice.cz
Ředitel: Mgr. Jan Tůma
Zástupkyně ředitele školy: Mgr. Jana Linhartová

Zlonice a umění

V dnešní uspěchané a především přetechnizované době se často zapomíná na umění, které v reálném světě většinou nepřináší ani finance, ani životní uplatnění. Přesto je pro člověka velmi důležité a provází ho již od počátku věků. Naše škola se snaží nepodceňovat ani tuto stránku rozvoje žáků a na uměleckém poli dokonce sklízí i úspěchy.

V nedávné pěvecké soutěži Ostrovský skřivánek 2010 náš žák Jiří Štrupl získal v kategorii mladších žáků první místo. Těsně za ním skončila Markéta Tučková, taktéž naše žačka. I ostatní soutěžící získali různá ocenění, která jsou odměnou za práci, již museli žáci vynaložit nad rámec svých povinností. Jak se zdá, vyplatilo se.

Recitace patří na naší škole delší dobu k silným stránkám. I letošní rok tomu nebylo jinak. Na recitační soutěži Slánka získala žákyně Lucie Šedová první místo s postupem do krajského kola. Lucka se v několika ročnících této soutěže stabilně umísťovala na předních pozicích. Letošní rok jí vynesl místo nejvyšší.

Ani výtvarné umění nezůstává ve zlonické škole opomíjeno. Při hodinách výtvarné výchovy se paní učitelky snaží rozvíjet nejen výtvarné dovednosti, ale taktéž individualitu výtvarného projevu, která sklízí úspěchy. Mezi úspěšné žákyně se letos zařadila Martina Kroutilová se svým druhým místem ve výtvarné soutěži nazvané netradičně, ale zajímavě „Bolek a Lolek“.

Nejen oceněným žákům, ale všem reprezentantům jménem pedagogů naší základní školy blahopřeji a děkuji za reprezentaci školy.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Lucie Šedová

23. 06. 2010, 08:44
Jan Tůma, učitel ZŠ Zlonice


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Teodor
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

48.41%

Spíše ano
graf

17.33%

Spíše ne
graf

14.32%

V žádném případě
graf

19.93%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1229
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát