Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 16. ledna 2019 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Zlonice, Komenského 305

Tel. 312 591 108, fax: 312591108
E-mail: zs.zlonice@seznam.cz, www.zszlonice.cz
Ředitel: Mgr. Jan Tůma
Zástupkyně ředitele školy: Mgr. Jana Linhartová

STOB

Dívky v našem věku často řeší problémy s obezitou, neboli s tím že „jsem tlustá“. Výsledkem často bývá nejen onemocnění trávicí soustavy, ale například i anorexie nebo bulimie. O těchto problémech si povídáme v rodinné výchově a v rámci vyučování jsme se dokonce zúčastnili besed se společností STOB. Ta sdružuje kolem 300 psychologů, lékařů, terapeutů a cvičitelek, kteří pomáhají tomu, aby na světě bylo méně otylých osob. Společnost vznikla v roce 1991, má své internetové stránky, pořádá kurzy, pobyty, cvičení, vydává knihy a na jejím portálu můžete najít i další akce.

Besedy u nás ve škole probíhaly na přelomu listopadu a prosince v rámci Výukového programu Zdravý životní styl a projektu Modernizace výuky prostředky ICT, který je hrazen  z ESF. Náklady z části hradil právě tento projekt, přispělo SRPŠ, zbytek uhradili žáci. Zjistili jsme, že do přednášek o zdravé výživě bylo zapojeno 112 žáků naší školy!

Žáci sedmého až devátého ročníku se zabývali tématy okolo zdravé výživy společně se dvěma lektorkami, Romanou Horovou a Lenkou Geringovou. Besedy byly rozděleny do tří částí. Nejprve jsme si povídali o zdravém životním stylu a některé informace byly pro část posluchačů úplnou novinkou. Jak se stravovat, jak sportovat, jak aktivně odpočívat, kdy se učit… každý z nás si odnesl spoustu nápadů, které se dají v životě využít.

Druhá část byla věnována potravinám. Dozvěděli jsme se o těch zdravých, méně vhodných i těch téměř zakázaných. Naučili jsme se vyhledávat jejich energetickou hodnotu i propočítávat hodnotu snědeného jídla. K tomu nám pomáhala e-kalkulačka, se kterou jsme se během přednášky naučili pracovat. To jsme se někteří divili, kolik zbytečných kalorií do sebe během dne nacpeme!

Poslední, třetí dopoledne bylo věnováno přímo přípravě zdravých jídel. Byli jsme překvapeni, jak lehce se dá „uvařit“ zdravá dobrota, která nezatíží organismus prázdnými kaloriemi, a dokonce opravdu chutná. Mnozí z nás pak některé věci vyzkoušeli doma připravit sourozencům a rodičům.

Nám žákům se besedy líbily, a pokud máte zájem dozvědět se více i vy, stačí zadat internetovou adresu www.stob.cz.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Modernizace výuky prostředky ICT - Projekt je hrazen ESF a rozpočtem ČR

10. 02. 2011, 08:36
Žákovský parlament ZŠ Zlonice


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Drahoslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

47.58%

Spíše ano
graf

17.58%

Spíše ne
graf

14.17%

V žádném případě
graf

20.68%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1320
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát