Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 16. ledna 2019 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Zlonice, Komenského 305

Tel. 312 591 108, fax: 312591108
E-mail: zs.zlonice@seznam.cz, www.zszlonice.cz
Ředitel: Mgr. Jan Tůma
Zástupkyně ředitele školy: Mgr. Jana Linhartová

Noc s Andersenem

1. dubna se naše škola poprvé zapojila do celostátní akce na podporu čtenářství – Noc s Andersenem. Děti projevily o akci velký zájem a počet přihlášených čtenářů překonal naše očekávání. Přenocovat s knihou totiž nakonec přišlo 63 žáků.

Dveře naší školy se dětem otevřely v 19.00. Při vstupu se všichni museli prokázat vstupenkou, kterou ráno ve škole obdrželi, a místo ní dostali na památku identifikační průkaz.

V tělocvičně paní učitelky všechny děti přivítaly a seznámily je s programem, který se pro skupiny trochu lišil, především podle věku malých čtenářů.

Nejmenší děti se odebraly do své třídy poslouchat pohádky od Václava Čtvrtka a přitom si vyráběly záložky do knížek. Větší děti ve své třídě poslouchaly čtení z knížky Jak Slávek vyčaroval dubového mužíčka a také luštily kvíz a křížovku. Ti nejstarší si připravovali pro své mladší kamarády scénky z různých knížek, které jim později předváděli.

Čas neúprosně letěl, za okny se začalo stmívat, a tak nastala ta správná doba pro noční hru. Všichni zúčastnění prokázali velikou odvahu a možná vypětím, možná únavou se nejmenším dětem začala klížit víčka. Docela rády se zavrtaly do svých spacáků a zaposlouchaly se do Pohádek z mechu a kapradí. Starší děti byly vzhůru o chvilku déle, ale únava nakonec přemohla i je a s pohádkou na dobrou noc spokojeně usnuly.

Ráno se školní nocležníci probouzeli také s pohádkou a bylo vidět, že se nikomu nechce loučit se a balit. Celou čtenářskou noc zakončila dobrá snídaně a závěrečné vyhodnocení kvízů. Věříme, že spolu s drobnými odměnami si děti domů odnesly i krásnou vzpomínku. Všechny děti jsme v pořádku předali jejich rodičům, kteří cestou domů určitě poslouchali vypravování svých dětí o školní noci.

My učitelé jsme ještě ve škole zůstali a při úklidu všech zbývajících věcí a pomůcek akci hodnotili. Chvíle strávené nad četbou knih nebyly totiž jen příjemné a zábavné, ale přinesly dětem další dovednosti a kompetence, které jim pomáhají zlepšovat čtenářskou gramotnost. Ta je velice důležitá i v práci na projektu Modernizace výuky prostředky ICT, na který naše škola získala grant z fondů Evropské unie. Čtenářská gramotnost je totiž také jedním z cílů tohoto projektu.

V pondělí jsme se nejen s pedagogy, ale i se všemi dětmi shodli na tom, že akce byla ohromně prima a užili jsme si spoustu legrace. Noc s Andersenem si určitě za rok rádi zopakujeme.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
logo
Kliknutím zvětšit
Hurá na noc do školy
Kliknutím zvětšit
Dramatizace pohádky
Kliknutím zvětšit
Dramatizace pohádky 2
Kliknutím zvětšit
Dramatizace pohádky 3
Kliknutím zvětšit
Nejmenší čtenáři
Kliknutím zvětšit
Zazpívali jsme si písníčky z pohádek
Kliknutím zvětšit
Luštíme pohádkovou křížovku
Kliknutím zvětšit
Spící čtenáři
Kliknutím zvětšit
Po namáhavé noci nám snídaně moc chutnala

18. 04. 2011, 13:41
Mgr. Jana Hrdličková


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Drahoslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

47.58%

Spíše ano
graf

17.58%

Spíše ne
graf

14.17%

V žádném případě
graf

20.68%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1320
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát