Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 16. ledna 2019 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Zlonice, Komenského 305

Tel. 312 591 108, fax: 312591108
E-mail: zs.zlonice@seznam.cz, www.zszlonice.cz
Ředitel: Mgr. Jan Tůma
Zástupkyně ředitele školy: Mgr. Jana Linhartová

Pasování na čtenáře

Prvňáčci zlonické školy měli letos velice netradiční zakončení školního roku. Poslední den školy, tedy 30. června, se pro vysvědčení vypravili nejen v doprovodu rodičů, ale i dědečků a babiček. Společně s učiteli a staršími kamarády ze třetího ročníku se shromáždili v Památníku Antonína Dvořáka, kde jim bylo předáno vysvědčení, ale hlavně, byli slavnostně pasováni na čtenáře. Pro prvňáčky určitě velká výzva, protože mnozí z nich jistě během prázdnin přečtou svou první opravdovou knihu. V Památníku se nejmenším dětem stali velkými pomocníky jejich starší spolužáci, kteří jim pomáhali celý letošní školní rok, totiž děti ze 3. B. A samozřejmě nechyběla ani jejich paní učitelka Světlana Kopecká, která celou akci poutavě moderovala.

Připravený program začal písničkou třeťáků o abecedě, poté je ve zpěvu vystřídaly děti z 1. A a na závěr předvedla své hudební scénky z pohádky Ať žijí duchové třída 1.B.

Teprve potom nastal čas pro všemi očekávanou slavnostní chvíli. Malí čtenáři složili přede všemi slib, ve kterém se zavázali k lásce ke knihám, k šetrnému zacházení s nimi a především k tomu, že budou rádi a často číst. Vážné tvářičky dětí svědčily o tom, jak důležitý pro ně tento slib je a s jakou vážností ho přijímají. A přišla další významná chvíle, kdy učitelé rozdali dětem jejich vysvědčení, které jim i rodičům ukáže, jak pilně prvňáček po celý rok pracoval. K vysvědčení patřily i pochvaly a knihy, které malí čtenáři získali v rámci projektu „Už jsem čtenář – knížka pro prvňáčka“ Národní pedagogické knihovny Komenského. Paní ředitelka Věra Nídrová a pan starosta Rudolf Čížek ozdobili děti medailemi, paní místostarostka je odměnila sladkostmi. A pak se děti rozběhly ke svým rodičům, aby se pochlubily vším, co pro ně v tento den bylo nové. A aby se společně s nimi vydaly vstříc prázdninám.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Předávání madailí Jsem čtenář
Kliknutím zvětšit
Předávání vysvědčení
Kliknutím zvětšit
Vystoupení I.A
Kliknutím zvětšit
Vastoupení I.A 2
Kliknutím zvětšit
Vystoupení I.B
Kliknutím zvětšit
Vystoupení I.B 2

08. 07. 2011, 10:33
Mgr. Jana Hrdličková


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Drahoslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

47.58%

Spíše ano
graf

17.58%

Spíše ne
graf

14.17%

V žádném případě
graf

20.68%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1320
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát