Kliknte zde
Dobrý večer, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 18. října 2018 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Zlonice, Komenského 305

Tel. 312 591 108, fax: 312591108
E-mail: zs.zlonice@seznam.cz, www.zszlonice.cz
Ředitel: Mgr. Jan Tůma
Zástupkyně ředitele školy: Mgr. Jana Linhartová

V družině se nenudíme

Je velmi těžké sejít se s dětmi tak, abychom mohli nacvičit vystoupení na besídku nebo akademii. Jeden má hudební školu, druhý dva kroužky, třetímu se nechce, čtvrtý jde dříve domů a tak podobně. Vždy považuji za úspěch nácvik třeba jen s několika dětmi. To se nám podařilo na Vánočním vystoupení v Sokolovně ve Zlonicích pohybovou říkankou My jsme malí čertíci a Sněhová vločka.

Letos v zimě si celá družina užívala sněhu. Téměř každý den jsme na celé odpoledne vyráželi ven. Sáňkovali, bobovali, stavěli sněhuláky i zvířátka ze sněhu a koulovali se. Bylo toho letos až dost a už jsme se těšili na jaro a sluníčko. Jakmile se na nás z oblohy usmálo, hráli jsme si na družinové zahradě a školním hřišti s míči, skákali přes švihadla, cvičili na průlezkách, soutěžili a třeba jen tak odpočívali.

Co nás v minulém školním roce zaujalo a na co jsme se těšili nejvíce? Na středy a na burzy. Každou středu, po odchodu dětí na výtvarný kroužek, obě oddělení družiny sledovala pohádky na interaktivní tabuli. Někdo řekne, no a co je na tom zajímavého? Zajímavé bylo především to, že jeden týden přinesla DVD děvčata a hlasovalo se, na kterou pohádku se podíváme. Příští týden to samé zase chlapci. Někteří se z počátku tvářili naštvaně, že jejich příběh nebyl vybrán, ale brzy poznali, že mají šanci příště, a byla pohoda celý rok. Děti si nosily občerstvení jako v kině, naučily se společenskému chování, poznaly nové pohádky, diskutovaly o nich a kreslily ilustrace. Velmi oblíbená byla také burza. Děti si pravidelně po dvou měsících přinesly vše, na co si jen z dětského světa vzpomenete - různé hračky, auta, panenky, časopisy, knížky, stolní hry, korálky, plyšáčky, Gormity a podobně. A začalo, smlouvání, vyměňování a obchodování jako na tureckém tržišti. Každý, kdo chtěl, vyměňoval a někdo si jen prohlížel vystavené věci. Většinou však ten, co si jen prohlížel, příště už vyměňoval také.

A co vše jsme ještě dokázali? Vyrobili jsme plno drobných dárků např. k zápisu dětem do 1.tříd, nakreslili spoustu výkresů různými technikami, naučili se nové hry, soutěžili jsme, vařili, tancovali, hráli jsme si na koberci i u stolků, na vycházkách a exkurzích jsme se seznamovali s novými poznatky, zpívali, učili se s výukovými CD na počítači, smáli jsme se a také trochu zlobili.

V letošním školním roce nás pěkně pobavila několika diskotékami se soutěžemi a opravdovým kouzelnickým vystoupením žákyně 6.třídy Kristýna Gerátová. Děkujeme.

Se svými výkresy jsme se zúčastnili výstavy Projekty ve školních družinách v Lidicích, která probíhala celé léto.

Jednou z posledních velkých akcí, které se družina zúčastnila, byla Soutěž talentů 2011, pořádaná žákovským parlamentem školy a paní uč. R. Kosovou. Chválím všechny účastníky a tleskám především dětem z prvního stupně za jejich nápaditost a šikovnost. V silné konkurenci žáků druhého stupně se nestyděly a vystoupily bez trémy.

Jsou to: 1.tř - Karolínka Valínová s básní

1.tř. - Dan Sirový - jízda na kolečkových bruslích

2.tř. - Hanička Bělská - hra na flétnu

2.tř. - Štěpánek Krumpl - v kimonu předvedl sestavu taekwonda

3.tř. - Jakub Gaži a 4.tř. Miloš Nový - Street Dance

Za loňský školní rok 2010/2011 bych velmi a ze srdce chtěla poděkovat rodičům, kteří nás materiálně podpořili – rodičům Karolínky Valínové, paní Blažkové – mamince Vojtíška Blažka, rodičům Barunky Milerové , rodičům Samíka Švaňhala i všem, kteří z domova přinesli do družiny hry, hračky a cukroví na odměny.

07. 09. 2011, 10:27
Milena Kupcová


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Lukáš
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

48.41%

Spíše ano
graf

17.36%

Spíše ne
graf

14.26%

V žádném případě
graf

19.97%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1227
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát