Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 23. října 2018 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Zlonice, Komenského 305

Tel. 312 591 108, fax: 312591108
E-mail: zs.zlonice@seznam.cz, www.zszlonice.cz
Ředitel: Mgr. Jan Tůma
Zástupkyně ředitele školy: Mgr. Jana Linhartová

Delegace z Bradavic ve zlonické škole

Netradičně zahájili školní rok žáci IV. B ze zlonické školy. Byli totiž vybráni do zajímavého projektu. Paní učitelka Světlana Kopecká pozvala do třídy delegaci z kouzelnické školy v Bradavicích, kde studoval i známý čaroděj Harry Potter. Pozvání přijali Kudrlinka Fialková, Mafalda Čárytužková, Volfor Bílý. Dokumentaci slavnostní chvíle zajistila reportérka kouzelnického časopisu Mudlovské žvásty Filoména Žabovřesková. Delegace s sebou přivezla Moudrý klobouk, který rozřadil žáky IV. B do třech kolejí, ve kterých budou společně po celý rok navzájem spolupracovat a učit se kouzlům pro zvládnutí gramatiky, matematiky i dějepravy. Magický klobouk ke každému žáčkovi moudře promluvil a děti se zařadily podle jeho pokynů, přičemž hned dostaly první úkol. Musely si totiž vytvořit erb své koleje a vymyslet její název. My přejeme všem mudlovským žáčkům, kterým se dostalo té cti, studovat na tak výjimečné škole, jíž Bradavice jistě jsou, aby kouzelnické i ty úplně obyčejné fígle zvládli a škola jim po celý rok přinášela spoustu radosti a zábavy.

Demografická křivka se na Zlonicku vyvíjí opačným směrem než v jiných místech republiky. Když před lety počet prvňáčků začal klesat, u nás jsme otevírali tři první třídy. Letos na mnoha místech počet nastupujících žáčků vzrostl. U nás deváťáci přivítali 1. září jen 32 svých malých kamarádů (zapsáno bylo o sedm dětí více) a pomohli je uvést do jejich tříd. Seznámili se s nimi díky projektu „Starší učí mladší“ již v minulém školním roce v mateřských školkách ve Zlonicích a ve Dřínově a několikrát je vzali na návštěvu naší školy.

Stojíme na počátku školního roku, ve kterém si připomínáme 100 let existence budovy měšťanské školy. Když nahlédneme do kronik, zjistíme, že před sto lety se stavělo poněkud rychleji než dnes. V roce 1909 se tehdejší představitelé obce rozhodli, že postaví novou budovu, a v září 1911 zde byla zahájena výuka. V současnosti je tomu poněkud jinak. Již v roce 2001 se pro nejnovější trakt získalo stavební povolení, ale jeho dokončení je i po deseti letech stále v nedohlednu.

Jsme rádi, že během letošních prázdnin byla provedena rekonstrukce tělocvičny. Byla položena nová podlaha, vyměněna okna, tělesa ústředního topení byla zapuštěna do stěn, aby se zvětšila plocha tělocvičny a snížilo nebezpečí úrazu. Rovněž jsme vylepšili školní knihovnu: byl v ní snížen strop a opravena elektroinstalace. Stoleté police nahradily krásné nové skříně. Jejich obsah není takový, jaký bychom si ve 21. století představovali, ale doufáme, že v příštím roce díky projektu „EU -peníze do škol“ tento nedostatek vyřešíme. Snad se co nejdříve najdou i prostředky na dokončení přístavby školy.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Delegace z Bradavic
Kliknutím zvětšit
Chvíle napětí
Kliknutím zvětšit
Moudrý klobouk
Kliknutím zvětšit
Poprvé ve školní lavici
Kliknutím zvětšit
Jak se zdraví ve škole

07. 09. 2011, 10:28
Mgr. Věra Nídrová


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Teodor
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

48.41%

Spíše ano
graf

17.33%

Spíše ne
graf

14.32%

V žádném případě
graf

19.93%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1229
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát