Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 23. října 2018 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Zlonice, Komenského 305

Tel. 312 591 108, fax: 312591108
E-mail: zs.zlonice@seznam.cz, www.zszlonice.cz
Ředitel: Mgr. Jan Tůma
Zástupkyně ředitele školy: Mgr. Jana Linhartová

Den otevřených dveříve Zlonicích

Jednou z věcí, které neodmyslitelně patří k období adventu, jsou nejrůznější tradice… zpívání koled, šupina pod talířem, ale třeba i vánoční vycházky na oblíbené místo či zadělávání prvního těsta na cukroví o první adventní neděli. Každá rodina má ty svoje, bez kterých by to zkrátka nebyly ty pravé Vánoce.

Svoje adventní tradice má již několikátým rokem také ZŠ Zlonice. Kromě pohádkového divadelního představení či vánočního koncertu učitelského a žákovského sboru je jednou z nich také předvánoční Den otevřených dveří spojený s vánočními dílnami. Ten letošní se uskutečnil 27. listopadu a v mnoha ohledech byl opravdu výjimečný.

ZŠ Zlonice letos slaví sté výročí založení a při této příležitosti navštívil náš Den otevřených dveří také ministr školství, pan Josef Dobeš, který zároveň se starostou Zlonic a ředitelkou školy slavnostně otevřel nově zrekonstruovanou školní tělocvičnu a školní knihovnu. Během své návštěvy měl pan ministr Dobeš (stejně jako ostatní návštěvníci) rovněž možnost navštívit expozici „Historická třída“ či shlédnout „Hodinu pokusů a kouzel“, kde žáci zlonické školy předvedli své znalosti fyziky a chemie. Jelikož pan ministr dorazil v doprovodu rodiny, vyzkoušel si spolu se svými dětmi také vyrobit vánoční dekorace a nazdobit perníčky.

Součástí Dne otevřených dveří byla také ukázka práce s interaktivními tabulemi, díky nimž je dnes výuka pro žáky mnohem zábavnější a zajímavější. ZŠ Zlonice v současné době disponuje již šesti takovýmito tabulemi. Dvě byly zakoupeny z vlastních zdrojů školy a čtyři další (včetně veškerého potřebného příslušenství – diaprojektory, notebooky, reproduktory atd.) získala škola pomocí grantu z fondů Evropské unie (ESF) na projekt „Modernizace výuky prostředky ICT“, který byl zahájen v únoru 2010. Celý projekt spočívá ve vytváření interaktivních výukových materiálů pro vybrané předměty, čehož se zhostil tým pedagogů ZŠ Zlonice. V současné době již pedagogové ověřují vytvořené materiály v praktickém vyučovacím procesu a dolaďují vše tak, aby se probíraná látka žákům předložila v co nejsrozumitelnější a nejzáživnější podobě. Návštěvníci Dne otevřených dveří měli možnost sami si , s pomocí našich žáků, vytvořené interaktivní materiály vyzkoušet. Případní zájemci se mohou se všemi dosud vytvořenými materiály seznámit detailněji také na internetových stránkách školy www.zszlonice.cz, kde jsou volně ke stažení. Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Návštěvníci, kteří už byli znaveni prohlídkou a vyráběním, si mohli v klidu oddechnout v prostorách školní jídelny, kde je čekalo občerstvení v podobě domácího vánočního cukroví.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Logo projektu
Kliknutím zvětšit
Prohlídka školy
Kliknutím zvětšit
Slavnostní přestřihávání pásky
Kliknutím zvětšit
Pan ministr v historické lavici
Kliknutím zvětšit
Nácvik mažoretek
Kliknutím zvětšit
Pan ministr u deset let rozestavěné přístavby školy

13. 12. 2011, 10:38
Mgr. Martina Hrdličková


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Teodor
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

48.41%

Spíše ano
graf

17.33%

Spíše ne
graf

14.32%

V žádném případě
graf

19.93%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1229
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát