Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 16. ledna 2019 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Zlonice, Komenského 305

Tel. 312 591 108, fax: 312591108
E-mail: zs.zlonice@seznam.cz, www.zszlonice.cz
Ředitel: Mgr. Jan Tůma
Zástupkyně ředitele školy: Mgr. Jana Linhartová

O princezně ze mlejna

V pátek 9. prosince přilákali žáci a pracovníci Základní školy ve Zlonicích nejen místní občany, ale i občany z okolních obcí do sokolovny. Tentokrát připravili pohádku se zpěvy na motivy Troškova filmu Princezna ze mlejna. Dramatizace pohádek patří ve Zlonicích už tradičně k adventu a na tuto událost se těší nejen děti, ale i mnozí dospělí. Nastudování pohádky bývá vždy na velmi dobré úrovni, avšak letos se představení obzvláště povedlo. Přispěly k tomu výborné výkony malých i velkých herců, přičemž největší ovace patřily paní učitelce Lence Fialové a panu učiteli Janu Tůmovi. Za svůj výkon by se Lenka Fialová nemusela stydět ani na prknech některého z pražských divadel, tak jsme jí její roli věřili. A Tůmův vodník, ten doslova sklízel potlesk na otevřené scéně. Zahanbit se nedaly ani představitelé hlavních rolí Bára Linhartová a Pavel Pagač, pochvalu si zaslouží i všichni ostatní herci, malí i velcí, protože hráli s velkým nasazením. K opravdu velmi pěknému prožitku přispělo také to, že tentokrát nebyly žádné problémy s technikou. Akustika a hlasitost, s nimiž míváme obvykle potíže, protože sál sokolovny je určen především ke cvičení, ne k divadelním představením, byly velmi dobré. Také barevná osvětlení umocňovala tu správnou atmosféru. Opět se tedy potvrdilo pravidlo, že když se do problému pustí profesionál, dílo se podaří. Ke spolupráci byl totiž přizván pan Aleš Kraus, který zdarma pomohl s ozvučením, a rázem bylo slyšet i na balkoně. Za svoji pomoc si zaslouží veliký dík. Při práci mu pomohl žák VIII. A Pavel Kraus, který je v tomto oboru velmi zdatný.

Největší poděkování však patří paní učitelce Světlaně Kopecké, která dokázala získat děti a dospělé ke spolupráci a která jako režisérka měla na starosti i celou organizaci zkoušek a představení. Na pohádce se tak trochu podíleli téměř všichni pracovníci školy. Velká část sboru se stala herci, někteří šili kostýmy, připravovali techniku, dekorace, občerstvení. Sál sokolovny je třeba před představením přeměnit z tělocvičny v divadelní sál a po představení zase rychle uklidit, aby mohla v sále probíhat obvyklá cvičení. Potěšilo nás, že po představení pomohli s úklidem i někteří diváci. Rádi bychom jim touto cestou poděkovali, především Muchovým a panu Jarešovi se synem.

Dobrovolné vstupné využije SRPŠ na nákup výpočetní techniky, která nám trochu stárne, protože peněz na nové pomůcky mají školy čím dál tím méně. Škoda, že největší část zisku padne na zaplacení sokolovny. Akcí však pořádáme před Vánocemi více, tak snad z adventních akcí zaplatíme alespoň část nového notebooku.

Představení si užili i všichni herci a bylo to znát i na jejich výkonech. Já jsem moc ráda, že takovou atmosféru dokážou vykouzlit pro své žáky i během výuky.

Ještě jednou děkuji všem, kteří se podíleli na úspěchu pohádky.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Jindřich a Eliška
Kliknutím zvětšit
Vodník s čarodějnicí a čertíkem
Kliknutím zvětšit
Dvorní dámy
Kliknutím zvětšit
Mlynář a sedlák
Kliknutím zvětšit
Pan kníže, lokaj a Belzeba
Kliknutím zvětšit
Vodněna s Belzebou
Kliknutím zvětšit
Princezna
Kliknutím zvětšit
Vesnická děvčata
Kliknutím zvětšit
Čertíci
Kliknutím zvětšit
Děkovačka

15. 12. 2011, 09:15
V. Nídrová, ředitelka školy


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Drahoslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

47.58%

Spíše ano
graf

17.58%

Spíše ne
graf

14.17%

V žádném případě
graf

20.68%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1320
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát