Klikněte zde
Dobré odpoledne, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je čtvrtek 2. února 2023 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Zlonice, Komenského 305

Tel. 312 591 108, fax: 312591108
E-mail: zs.zlonice@seznam.cz, www.zszlonice.cz
Ředitel: Mgr. Jan Tůma
Zástupkyně ředitele školy: Mgr. Jana Linhartová

Normální je nekouřit, Bolest zvaná šikana

V naší škole každoročně zpracováváme Minimální preventivní program. Letos jsme se v oblasti specifické primární prevence zaměřili na předcházení šikaně. Na tomto poli spolupracujeme s žákovským parlamentem, žáci mají možnost využívat schránku důvěry, spolupracovat s třídními učiteli, s výchovnou poradkyní, výchovnou komisí i s rodiči. Do výuky prvouky, informační technologie a do občansko-rodinné výchovy byl také zařazen dnes často diskutovaný problém kyberšikany.

Pomocí dotazníkové metody jsem zjistila, jak děti vnímají své ohrožení kouřením. Ze strany spolužáků, z hlediska podlehnutí „vzoru“ v partě, ale i příkladu rodičů. I v této části primární prevence posilujeme naše aktivity.

A protože na žáky působí daleko efektivněji, když jsou jim známá fakta předávána i někým zvenčí, a ne jen vyučujícími, pozvali jsme na besedu pracovníka společnosti ACET pana Vladimíra Váchu.

ACET je mezinárodní křesťanská organizace, která poskytuje praktické vzdělávání a vyučování v oblasti HIV/AIDS i různého rizikového chování mládeže. ACET spolupracuje s dalšími organizacemi, jež se zabývají problematikou AIDS. Pracuje s národními a mezinárodními úřady, jejichž náplní je zlepšit informovanost a prevenci, zároveň i zabraňovat dalšímu šíření HIV/AIDS. Dnes naleznete nezávislé programy ACET ve více než 20 zemích, které spolu spolupracují.

V roce 2010 ACET ČR o. s. získal finanční prostředky od Evropského sociálního fondu prostřednictvím MŠMT v rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost na projekt do škol s názvem: „Zavedení komplexního programu prevence sociálně-patologických jevů na ZŠ a SŠ“ (registrační číslo CZ.1.07/1.2.00/14.0034). Jedná se o projekt, který řeší zavedení komplexního programu specifické primární prevence rizikového chování na ZŠ a SŠ. V rámci tohoto projektu pan Vácha vystoupil v šestých ročnících s přednáškou Normální je nekouřit. Žáky sedmých, osmých a devátých tříd v dalších hodinách zaujal tématem Bolest zvaná šikana.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Zaujatí posluchači
Kliknutím zvětšit
Přednášející
Kliknutím zvětšit
Dotazy žáků

09. 02. 2012, 11:44
Ing. Hana Voříšková, metodička prevence


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Blažej
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

43.17%

Spíše ano
graf

17.86%

Spíše ne
graf

15.37%

V žádném případě
graf

23.60%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 2687
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát