Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 16. ledna 2019 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Zlonice, Komenského 305

Tel. 312 591 108, fax: 312591108
E-mail: zs.zlonice@seznam.cz, www.zszlonice.cz
Ředitel: Mgr. Jan Tůma
Zástupkyně ředitele školy: Mgr. Jana Linhartová

MODERNIZACE VÝUKY PROSTŘEDKY ICT

Již několik let bojuje vedení snad každé školy v naší republice s nedostatkem finančních prostředků, především na obnovu a nákup pomůcek, technického vybavení atp. Slovní spojení typu: škrty v rozpočtu, nutnost úspor, snižování výdajů v resortu školství… jsou možná nejčastěji se objevujícími obraty ve vyjádřeních MŠMT.

K danému problému se ovšem každá ze škol staví po svém. ZŠ ve Zlonicích se přidala do skupiny těch škol, kterým se podařilo získat finanční prostředky z fondů Evropské Unie. Již v minulých letech získala dotaci na projekt „Krajina za školou“, díky níž obdržela například digitální fotoaparát, notebooky a software umožňující žákům naučit se pracovat s digitální fotografií.

V roce 2009 byla pak zlonické škole na základě projektu, který zpracovalo vedení školy, schválena žádost o grant na projekt s názvem Modernizace výuky prostředky ICT. Tento projekt byl spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Zahájen byl 1.2.2010 a ukončen v dubnu 2012.

Ne každý si pod názvem projektu dokáže představit něco konkrétního… O co vlastně v celém projektu šlo a především, co celý projekt přinesl žákům ZŠ Zlonice?

Podstatou celého projektu bylo, velmi stručně řečeno, vytváření interaktivních materiálů pro výuku. Jedná se o prezentaci učiva zajímavou, zábavnou a hravou formou pomocí interaktivních tabulí. Možnosti práce s interaktivními tabulemi jsou opravdu široké, ale aby skutečně plnily svoji funkci, je nutné vytvořit pro ně vhodné výukové materiály (prezentace, interaktivní cvičení, pracovní listy a jejich řešení, metodické pokyny pro pedagogy, …) A právě to bylo úkolem vybraného týmu pedagogů ZŠ Zlonice. Ti v průběhu dvaceti měsíců vytvářeli prezentace pro žáky 1. i 2. stupně pro výuku Prvouky, Přírodovědy, Vlastivědy, Českého jazyka, Anglického jazyka, Německého jazyka, Občansko-rodinné výuky a Ekologie, které následně ověřovali v praxi během reálné výuky a dle potřeby upravovali tak, aby maximálně vyhovovaly potřebám žáků.

Co vše lze s interaktivní tabulí dělat a jakými způsoby se s ní dá pracovat, měla možnost vidět i veřejnost během Dnů otevřených dveří pořádaných pravidelně ve zlonické škole.

Před zahájením grantu disponovala ZŠ Zlonice dvěma interaktivními tabulemi a díky grantu přibyly další čtyři, což umožnilo pedagogům podstatně zvýšit množství učiva, které mohou dětem prezentovat mnohem přitažlivější formou. Kromě čtyř nových interaktivních tabulí získala škola díky grantu také veškeré technické zázemí, které je nutné k provozu těchto tabulí – datové projektory, notebooky atd.

Veškeré finálně vytvořené výukové materiály jsou zveřejněny na webových stránkách školy (www.zszlonice.cz), které jsou taktéž provozovány v rámci projektu ESF „Modernizace výuky prostředky ICT“. Všechny materiály jsou volně ke stažení a tudíž k dispozici i ostatním školám, které je mohou použít při výuce nebo se jimi jen nechat inspirovat.

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Projektlogo

07. 05. 2012, 14:42
Mgr. Martina Hrdličková


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Drahoslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

47.58%

Spíše ano
graf

17.58%

Spíše ne
graf

14.17%

V žádném případě
graf

20.68%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1320
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát