Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je úterý 23. října 2018 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Zlonice, Komenského 305

Tel. 312 591 108, fax: 312591108
E-mail: zs.zlonice@seznam.cz, www.zszlonice.cz
Ředitel: Mgr. Jan Tůma
Zástupkyně ředitele školy: Mgr. Jana Linhartová

Vystoupení žáků 2. a 3. ročníků aneb „Kdo chce, hledá způsoby“

Ve čtvrtek 14. června se v tělocvičně školy konalo vystoupení žáků 2. a 3. ročníků. Při vstupu do tělocvičny, kde se akce konala, vás ovládl pocit, že jste zavítali na pláž či k plaveckému bazénu. Celý prostor byl vyzdoben plaveckými pomůckami, nafukovacími míči a vším, co slouží k vodním radovánkám. Navíc u vchodu do tělocvičny stála kasička na dobrovolné vstupné. Důvod?

Výuka plavání je totiž součástí tělesné výchovy na naší škole již řadu let a přispívá ke zdravému vývoji svalů, kloubů a v neposlední řadě také dýchacích cest dětí. Určena je žákům 3. a 4. ročníků. Každoročně hradí plavecký výcvik a pronájem bazénu částečně škola ze státního rozpočtu, zbytek ceny hradí zřizovatel školy, městys Zlonice, dopravu do Slaného pak platí svým dětem rodiče. Pro příští školní rok se částka na plavání ve školním rozpočtu bohužel nenašla. Rodiče by tak museli hradit téměř 1 000Kč, což je pro mnohé nepřijatelné. Impulsem k uskutečnění této akce byla tedy finanční situace ve školství, konkrétně chybějící peníze na plavecký výcvik v příštím školním roce.

Protože si myslíme, že zachování plaveckého výcviku v rámci tělesné výchovy je žádoucí, učitelé se rozhodli, že se pokusí peníze na plavání získat od sponzorů. Děti se také chtěly aktivně zapojit do řešení vzniklé situace a pilně nacvičovaly scénky a básničky. Výsledkem jejich snahy bylo vystoupení, jehož výtěžek bude věnován právě na plavecký výcvik.

Děti si připravily velmi pestrý program, který zahájily svou sestavou mažoretky pod vedením paní Milady Tomišincové. Holčičky měly krásné kostýmy a nad jejich šikovností leckterý dospělý nevěřícně kroutil hlavou. Odcházely za velkého potlesku. Pak už se střídali jednotlivci i celé třídy. Paní učitelka Linhartová připravila se žáky III. A ukázky a písničky z filmu Ať žijí duchové a také několik básniček a hru na flétnu. Druháčci nacvičili s paní učitelkou Šedovou scénku Kuřátko a obilí. III. B se vydala s Machem a Šebestovou do zoologické zahrady, kde mluvila zvířata lidskou řečí. Naštěstí nakonec vše zachránil pes Jonatán. Trošku netradiční pohádku Červená Karkulka od Zdeňka Svěráka perfektně zvládly děti z II. B s paní učitelkou Hartmanovou. I tady vše dobře dopadlo, když si babička mlsného vlka ochočila. Na závěr ještě zatančili třeťáci zvířecí taneček na píseň Lion sleeps tonight. Všechny děti byly moc šikovné a opravdu se snažily. A také si vysloužily od diváků velký potlesk.

A jak to všechno dopadlo? Myslím, že můžeme být spokojeni. Díky sponzorským darům a výtěžku z vystoupení jsme částku na plavecký výcvik snížili téměř o třetinu, což rozhodně není málo. A hlavně jsme si dokázali, že: „Když se chce, všechno jde!“

Závěrem bych chtěla poděkovat sponzorům Fastec, s.r.o., Skaláků 730/7, Praha 4, Linet, spol.s.r.o. Slaný - Želevčice 5, Regina Bohemia, Páleček 69, Klobuky v Čechách, Ondřej Plechatý, Budeničky 37, Šlapanice v Čechách i všem návštěvníkům našeho vystoupení, kteří přispěli menší či větší částkou. Moc si vašich příspěvků vážíme.

Veliký dík patří mým kolegyním a dětem za jejich nadšení a ochotu při přípravě představení, také děkuji vedení školy, že nám umožnilo tuto akci uskutečnit, rodičům za podporu svých dětí a nakonec všem, kteří se na této akci podíleli (paní Milada Tomišincová, kolegové a kolegyně, starší žáci, paní uklízečky, paní školnice a pan školník).

P.S. Pokud byste chtěli i vy věnovat škole sponzorský dar na výuku plavání v příštím školním roce, kontaktujte nás prosím na adrese: zs.zlonice@seznam.cz

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Vystoupení 1
Kliknutím zvětšit
Vystoupení 2
Kliknutím zvětšit
Vystoupení 3
Kliknutím zvětšit
Vystoupení 4
Kliknutím zvětšit
Vystoupení 5
Kliknutím zvětšit
Vystoupení 6

14. 08. 2012, 10:56
Mgr. Hana Srbková


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Teodor
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

48.41%

Spíše ano
graf

17.33%

Spíše ne
graf

14.32%

V žádném případě
graf

19.93%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1229
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát