Kliknte zde
Dobré ráno, vítáme Vás na našem zpravodajském serveru.
Dnes je středa 16. ledna 2019 Přesný čas: 00:00:00
Z okolí Slánska
logo

Základní škola Zlonice, Komenského 305

Tel. 312 591 108, fax: 312591108
E-mail: zs.zlonice@seznam.cz, www.zszlonice.cz
Ředitel: Mgr. Jan Tůma
Zástupkyně ředitele školy: Mgr. Jana Linhartová

Zahájení školního roku 2012/2013

 

Do první třídy bylo letos zapsáno pouze 31 žáků, z toho 6 po odkladu školní docházky, 8 žáků má povolen odklad školní docházky z důvodů zdravotních či z důvodu školské nezralosti pro příští školní rok. Zapsali jsme 7 dětí z nespádových obcí, bohužel 12 našich „spádových“ žáků je zapsáno na slánské základní školy. Rodiče uvádějí jako důvod svého rozhodnutí nedostatek pracovních příležitostí ve Zlonicích. Pracují většinou ve Slaném, a proto vozí své děti s sebou. Často hovoří o dlouhodobě rozestavěné školní přístavbě či stále chybějících šatnách pro žáky. Mnozí zmiňují chování nepřizpůsobivých občanů ve Zlonicích.

Ve srovnání s loňskem začínáme školní rok s 307 žáky, zatímco vloni jsme jich měli k 30. září 327. Ze školy odešlo z 9. ročníku 38 žáků, z nižších ročníků jich bylo ještě 5. Na víceleté gymnázium byl letos přijat jeden žák.

Letošní září jsme však zahájili rekordním počtem přistěhovaných žáků. Zapsali jsme jich totiž celkem 20. Za posledních 24 let, kdy pracuji ve vedení školy, ještě tolik dětí zapsáno nebylo. Bohužel se také rodiny ze Zlonic stěhují, takže konečným výsledkem je pokles o 20 žáků. To ovlivní nejen výši finančních prostředků, které dostává škola prostřednictvím kraje od státu na učební pomůcky, učebnice, další vzdělávání, platy všech pracovníků, ale i výši těch finančních prostředků, které dostává zřizovatel na zabezpečení chodu školy, topení, vodu osvětlení, opravy apod.

Přesto technické vybavení naší školy předčí vybavení mnohých městských škol. Díky zapojení do dotačních programů je naše škola vybavena osmi interaktivními tabulemi, čtyřmi sestavami - notebooky napojenými na dataprojektor, které umožňují interaktivní výuku. Doposud zastaralé počítačové vybavení bylo během prázdnin modernizováno a rozšířeno o mobilní počítačovou učebnu z prostředků projektu EU Peníze školám. V celé budově školy bylo instalováno bezdrátové připojení na internet.

Původní i nové vedení obce usilovalo i nadále usiluje o získání prostředků na dokončení přístavby, po jejíž realizaci se ve škole výrazně zlepší zázemí i podmínky pro výuku a výchovu žáků. Bohužel stále neúspěšně, proto se nyní snaží zřizovatel zlepšit podmínky pro učení žáků alespoň v dílčích krocích. Letos byla v přízemí nové přístavby školy vybudována WC pro chlapce i dívky. V příštím roce plánuje zřizovatel dokončit celé přízemí přístavby.

Naše prostory poskytujeme bezplatně Domu dětí a mládeže Ostrov ve Slaném, který zde organizuje zájmové kroužky, jejichž nabídka se neustále rozšiřuje. Kroužky v budově školy znamenají pro rodiče významné ulehčení péče o jejich ratolesti. Děti není třeba nikam vozit, rodiče ušetří čas i peníze.

První adventní neděli se mohou jako každoročně seznámit s našimi novinkami všichni, kteří mají o dění ve škole zájem, chybět nebudou ani tradiční dílny, do kterých se bude moci každý návštěvník zapojit. Doufáme, že se s podmínkami v naší škole přijdou seznámit i rodiče budoucích žáčků, kteří půjdou v lednu se svými dětmi k zápisu. 

Fotografie:

Kliknutím zvětšit
Zahájení školního roku

19. 10. 2012, 14:49
Mgr. Věra Nídrová


Komentáře:

Pokud chcete vkládat komentáře, musíte se přihlásit.

Dnes má svátek Drahoslav
 
NAŠE ANKETA:
Jste pro obnovení tělesných trestů ve škole?

Určitě ano
graf

47.58%

Spíše ano
graf

17.58%

Spíše ne
graf

14.17%

V žádném případě
graf

20.68%

Celkový počet hlasujících čtenářů: 1320
+-
 
Zprávičky

Založení houbařského spolku

12. 10. 2017, 12:10

Betlémské světlo

12. 10. 2017, 12:08

Tak přece demolice nebude!

12. 10. 2017, 12:01

OtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaOtevřítOtevřítOtevřítOtevřítReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklamaReklama
© Jiří Červenka - Gelton   |   Použití materiálů jen se souhlasem provozovatele a majitele webu.   |   Webdesing: Jakub Charvát